E-flite F-16 Falcon 1m Smart SAFE BNF Basic


Výrobce :
E-Flite
Sklad :
dostupné
Kód :
EFL87850
15104,-Kč 15899,- Kč

Detailní popis

RC model známého amerického letadla, F-16 Falcon je nejlépe ovladatelný vysoce výkonný model proudové stíhačky! Zcela nová konstrukce s maketovými detaily Extra Scale, funkcemi SMART, přijímač s telemetrií, pohon 6S, zatahovací podvozek, poziční osvětlení a další.

Technologie, maketové zpracování, výkony

F-16 Fighting Falcon byl standardní stíhač amerického letectva a jeho výroba započala před více než 40 lety. Díky pokroku v technologii a schopnostech tohoto víceúčelového stíhače, je tento stroj stále aktivní ve vzdušných silách po celém světě. E-flite® F-16 Falcon 80mm EDF (Electric Ducted Fan) je model se zpracováním Extra Scale, jehož předlohou je jednomístná varianta F-16C, která se začala vyrábět v roce 1984. F-16C měl vylepšenou avioniku kokpitu a radar pro každé počasí a výzbroj raketami vzduch-vzduch, kromě AIM-7 a AIM-120. Tato replika je téměř stejně velká jako ostatní 90mm modely EDF, ale efektivní napájecí systém má vyšší výkon a delší dobu letu při použití běžných LiPol baterií 6S 4000–7000mAh. Trojbarevnou šedou povrchovou úpravu modelu si můžete snadno kamuflovat pomocí přiložených samolepek s označením letky. Nadstandardní detaily a funkční prvky Extra Scale - včetně sofistikovaného podvozku nainstalovaného na modelu F-16 EDF - poskytují nepřekonatelné letové zážitky.

Technika F-16 Falcon

E-flite® F-16 Falcon 80mm EDF má zcela nový design s detailními maketovými prvky, funkcemi a výkony, které skýtají bezkonkurenční zážitek z létání. S kvalitní 6S LiPol baterií má 12-lopatkové 80mm dmychadlo V2, se střídavým motorem 2100Kv a regulátorem 100A Avian™ Smart, fantastický tah s prakticky okamžitou odezvou plynu. Tento výkonný pohonný systém rovněž nabízí lepší výkon a delší dobu letu než stejný pohon, použitý ve větších modelech. Model má množství maketových detailů, včetně lisovaných linií potahových panelů, odnímatelných střel a výzbroje, navíc figurku pilota v kabině a další. Funkce Extra Scale zahrnují LED navigační a přistávací světla, plovoucí výškovku, provozní klapky, zatahovací podvozek a sekvenční kryty podvozku. V modelu je devět továrně instalovaných digitálních serv s kovovým převodem. Model je vyroben z odolného, lehkého a tuhého materiálu EPO, BNF® Basic je z výroby vybaven přijímačem Spektrum™ AR637TA, který obsahuje exkluzivní technologii AS3X® a SAFE® Select. F-16 se sestavuje bez lepidla a proto je sestavení a příprava k letu velmi rychlá.

Klíčové vlastnosti modelu E-flite® F-16 Falcon
 • Nejdetailnější a nejlépe ovladatelný, vysoce výkonný proudový model F-16 EDF (Electric Ducted Fan)
 • Skutečný letoun F-16 Fighting Falcon je dosud používán v U.S. Army
 • Maketové detaily jako linie potahových panelů, odnímatelné nádrže, výzbroj atd.
 • Funkční LED světla, plovoucí výškovka, klapky, sekvenční kryty podvozku
 • Elektro dmychadlo V2 s 12-listým 80 mm rotorem pro maximální rychlost a výkony
 • Nainstalovaný výkonný 6S-kompatibilní střídavý motor a 100A regulátor Avian
 • Vhodné pro 6S LiPol baterie od 4000 - 7000mAh
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR637TA s telemetrií a špičkovou technologií 2.4GHz DSMX®
 • Jednodušší létání s volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Nepřekonatelná stabilita díky exkluzivní technologii AS3X®
 • 9 nainstalovaných serv MG s táhly s kulovými čepy
 • Elektrický zatahovací podvozek s důsledným odpružením
 • K montáži není zapotřebí lepidlo, stačí upevnit několik šroubů
 • 2-dílné křídlo, magneticky zajištěná špice trupu
 • Pohodlný přístup do trupu odnímací kabinou s detaily kokpitu a figurkou pilota
 • Volitelný efektní prstenec LED přídavného spalování do výstupní trysky
 • Extrémně odolný, lehký a tuhý materiál EPO
Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Exkluzivní technologie

Vysoce výkonný model E-flite F-16 Falcon je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje neustále v zákulisí a eliminuje účinky větru a turbulence, tím vám zajišťuje pocit bezpečí, díky kterému se zdá, že letíte s mnohem větším letadlem. Volitelné použití SAFE Select nabízí limity sklonu a úhlu náklonu spolu s automatickou samonivelací, kterou lze zapnout a vypnout pouhým přepnutím přepínače, což méně zdatným pilotům usnadňuje létání s Falconem! A pokud nechcete povolit funkce SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač standardně a aktivní zůstane pouze stabilizace AS3X.

Výkonný pohon EDF

12-ti lopatkový ventilátor 80mm, vysokootáčkový střídavý motor a 100A regulátor, spolu s vaší volitelnou LiPol baterií 6S 4000–7000mAh 30+C, poskytují skvělý vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvou na plynovou páku. Model má navíc fantastický zvuk, který vydává elektro dmychadlo - téměř jako skutečná turbína.

Zpracování a maketové detaily

Model F-16 Falcon 80mm EDF má přesné tvary podle předlohy a množství detailů Extra Scale, věrné zbarvení s možností aplikovat různé obtisky podle vlastního výběru. Elektrický zatahovací podvozek, příslušenství s odnímacími nádržemi, odnímacími raketami a zbraňovými systémy, hotovou kabinou s kokpitem, přístrojovou deskou a figurkou pilota.

Extra Scale maketové prvky

Model F-16 má již z výroby instalována funkční poziční a přistávací LED osvětlení, plně funkční letovou stabilizaci, funkční vztlakové klapky a kormidla s pantovými závěsy a dokonce i plně funkční zatahovací podvozek se sekvenčními kryty podvozku, posouvají váš letový zážitek na vyšší úroveň. Volitelný simulovaný prstenec s přídavným spalováním LED je k dispozici jako volitelný prvek, který ještě více zlepší vaše letové zážitky.

Extra Scale zatahovací podvozek

Podvozek modelu F-16 je vybaven odolnými kovovými komponenty, jde o dosud nejrozsáhleji zpracovaný podvozek nainstalovaný na modelu F-16 EDF! Sekvenční a servy ovládané převodové kryty mají na vnitřní straně tvarované detaily a dveře příďového podvozku jsou rovněž vybaveny LED přistávacími světly, které se automaticky zapínají a vypínají při vysunutí nebo zasunutí příďové nohy.

Pevná a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO, umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný. Výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

Přesné ovládání modelu

Celkem devět již instalovaných digitálních serv s kovovým převodem spolu s táhly, vybavenými kulovými čepy na všech hlavních kormidlech, poskytuje rychlé, přesné a spolehlivé ovládání při každém režimu letu.

Snadná montáž

Model F-16 lze jej přepravit v téměř každém vozidle díky odnímacímu křídlu, které se připevní několika šrouby a magneticky jištěné špici trupu, kterou lze snadno odejmout a zkrátit trup, pro pohodlnější přepravu v kufru vašeho auta.

Vyberte si svoji imatrikulaci

V balení jsou obtiskové archy se čtyřmi různými možnostmi označení příslušnosti k letce, takže si můžete vybrat obtisky, které se vám líbí. Zde jsou možnosti:

 • South Carolina Air National Guard (se sídlem na základně Shaw Air Force Base) 79. stíhací letka - velitelství 20. stíhací křídlo, verze Tiger Meet
 • South Carolina Air National Guard (se základnou na základně Shaw Air Force Base) 77. stíhací letka, 20. stíhací křídlo, verze Wild Weasel k 50. výročí
 • South Carolina Air National Guard (se základnou na základně Shaw Air Force Base) 157. stíhací letka, 169. stíhací křídlo (Swamp Foxes), verze Wild Weasels k 50. výročí
 • Ohio Air National Guard (se základnou v Ohio National Guard Base) 112. stíhací letka, 180. stíhací křídlo, verze Stingers

Charakteristika

RC model známého amerického letadla, F-16 Falcon je nejlépe ovladatelný vysoce výkonný model proudové stíhačky! Zcela nová konstrukce s maketovými detaily Extra Scale, funkcemi SMART, přijímač s telemetrií, pohon 6S, zatahovací podvozek, poziční osvětlení a další.

Součástí setu jsou hotové díly modelu E-flite® F-16 80mm EDF, s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý 3280-2100Kv 4P, Spektrum Avian regulátor střídavý 100A Pro Switch-Mode BEC, E-flite dmychadlo 80mm V2 12 lopatek, 1ks Spektrum servo A450 13g MG, 1ks Spektrum servo A450R 13g MG, 6ks Spektrum servo A335 MG, 1ks Spektrum servo A335R MG, přijímač Spektrum™ AR637TA, E-flite sekvencér podvozku, Elektrický zatahovací podvozek příďový F-16 80mm EDF, Elektrický zatahovací podvozek levý F-16 80mm EDF, Elektrický zatahovací podvozek pravý F-16 80mm EDF. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.


Obsah balení

Součástí setu jsou hotové díly modelu E-flite® F-16 80mm EDF, s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý 3280-2100Kv 4P, Spektrum Avian regulátor střídavý 100A Pro Switch-Mode BEC, E-flite dmychadlo 80mm V2 12 lopatek, 1ks Spektrum servo A450 13g MG, 1ks Spektrum servo A450R 13g MG, 6ks Spektrum servo A335 MG, 1ks Spektrum servo A335R MG, přijímač Spektrum™ AR637TA, E-flite sekvencér podvozku, Elektrický zatahovací podvozek příďový F-16 80mm EDF, Elektrický zatahovací podvozek levý F-16 80mm EDF, Elektrický zatahovací podvozek pravý F-16 80mm EDF. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.


Doporučujeme koupit

Pro dokončení doporučujeme doplnit vysílač Spektrum 6-7+ kan. Spektrum™ DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 6S 22,2V 4000–7000mAh 30+C s konektorem EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22.2 V).

 • LiPol akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 100C IC5 s technologií Smart.
 • LiPol akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 5000mAh 50C IC5 s technologií Smart G2
 • LiPo akumulátor s vyšší kapacitou Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart
 • Pro maximální výkon a dobu letu LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Příslušenství

TOP
503,-Kč 529,-Kč

826,-Kč 869,-Kč

TOP

Sada nářadí Startup Tool metrická

dostupné
Kód: DYN2834
826,-Kč 869,-Kč

503,-Kč 529,-Kč

TOP

Sada imbus PROFI CNC metrická

dostupné
Kód: DYN2904
759,-Kč 799,-Kč

TOP
1101,-Kč 1159,-Kč

1234,-Kč 1299,-Kč

1614,-Kč 1699,-Kč

1044,-Kč 1099,-Kč

151,-Kč 159,-Kč

227,-Kč 239,-Kč

TOP

Speed Epoxy II 4 min 28g

dostupné
Kód: DM-AD67
208,-Kč 219,-Kč

930,-Kč 979,-Kč

TOP
845,-Kč 889,-Kč

TOP

Spektrum Smart nabíječ S1200 1x200W DC

dostupné
Kód: SPMXC1000
2013,-Kč 2119,-Kč

TOP

Spektrum Smart nabíječ S2100 2x100W AC

dostupné
Kód: SPMXC1010I
4018,-Kč 4229,-Kč

TOP

Spektrum konektor IC5 (pár)

dostupné
Kód: SPMXCA502
275,-Kč 289,-Kč

303,-Kč 319,-Kč

TOP

Spektrum síťový zdroj 24V 16A 380W

dostupné
Kód: SPMXC10202I
2969,-Kč 2969,-Kč

TOP

Spektrum Smart Tester XBC100

na dotaz
Kód: SPMXBC100
1253,-Kč 1319,-Kč

TOP

Spektrum DX6e DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR6655EU
5604,-Kč 5899,-Kč

TOP

Spektrum Smart nabíječ S1500 1x500W DC

dostupné
Kód: SPMXC1050
3419,-Kč 3599,-Kč

TOP

Spektrum DX8e DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR8105EU
7694,-Kč 8099,-Kč

TOP

Spektrum iX20 DSMX pouze vysílač, kufr

na dotaz
Kód: SPMR20100EU
42749,-Kč 44999,-Kč

104,-Kč 109,-Kč

TOP

Spektrum Smart nabíječ S1100 1x100W AC

na dotaz
Kód: SPMXC1080I
2393,-Kč 2519,-Kč

TOP

Spektrum DXs DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR1010
2849,-Kč 2999,-Kč

TOP

Spektrum NX10 DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR10100EU
14819,-Kč 15599,-Kč

TOP

Spektrum NX8 DSMX pouze vysílač

na dotaz
Kód: SPMR8200EU
10164,-Kč 10699,-Kč

TOP

Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC

dostupné
Kód: SPMXC2010I
6526,-Kč 6869,-Kč

TOP

Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC

dostupné
Kód: SPMXC2040I
5272,-Kč 5549,-Kč

TOP

Spektrum iX20 SE DSMX pouze vysílač, kufr

na dotaz
Kód: SPMR20110EU
50254,-Kč 52899,-Kč

TOP
1139,-Kč 1199,-Kč

TOP

Sada šroubováků Profi 8 dílná

dostupné
Kód: NA3492
949,-Kč 999,-Kč

Náhradní díly

TOP

Spektrum servo A450 13g MG POS

na dotaz
Kód: SPMSA450
351,-Kč 369,-Kč

TOP

Spektrum servo A450R 13g MG REV

dostupné
Kód: SPMSA450R
332,-Kč 349,-Kč

2754,-Kč 2899,-Kč

TOP

E-flite dmychadlo 80mm V2 12 lopatek

na dotaz
Kód: EFLA8012DFV2
1633,-Kč 1719,-Kč

TOP

E-flite sekvencér podvozku: Su-30 1.1m

na dotaz
Kód: EFL01095
427,-Kč 449,-Kč

TOP
854,-Kč 899,-Kč

TOP

Spektrum motor střídavý 3280 2100ot/V

dostupné
Kód: SPMXAM1500
2393,-Kč 2519,-Kč

TOP

E-flite trup: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87876
4265,-Kč 4489,-Kč

TOP

E-flite křídlo: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87877
3657,-Kč 3849,-Kč

TOP

E-flite směrovka: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87878
1377,-Kč 1449,-Kč

TOP

E-flite výškovka: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87879
1377,-Kč 1449,-Kč

TOP

E-flite kabina: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87880
1377,-Kč 1449,-Kč

TOP

E-flite špice trupu: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87881
683,-Kč 719,-Kč

TOP
883,-Kč 929,-Kč

883,-Kč 929,-Kč

TOP

E-flite samolepky: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87884
883,-Kč 929,-Kč

778,-Kč 819,-Kč

1377,-Kč 1449,-Kč

TOP
227,-Kč 239,-Kč

351,-Kč 369,-Kč

TOP

E-flite sada kol: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87890
351,-Kč 369,-Kč

TOP

E-flite sada táhel: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFL87891
151,-Kč 159,-Kč

503,-Kč 529,-Kč

TOP
132,-Kč 139,-Kč

TOP
351,-Kč 369,-Kč

826,-Kč 869,-Kč

275,-Kč 289,-Kč

275,-Kč 289,-Kč

275,-Kč 289,-Kč

TOP
275,-Kč 289,-Kč

275,-Kč 289,-Kč

1633,-Kč 1719,-Kč

TOP

E-flite levá noha: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFLG351
1633,-Kč 1719,-Kč

TOP

E-flite pravá noha: F-16 Falcon 80mm

na dotaz
Kód: EFLG352
1633,-Kč 1719,-Kč

TOP
351,-Kč 369,-Kč

351,-Kč 369,-Kč

2517,-Kč 2649,-Kč

1253,-Kč 1319,-Kč

1253,-Kč 1319,-Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace