Traxxas TRX-4 Sport High Trail Edition 1:10 RTR modrá


Výrobce :
Traxxas
Sklad :
dostupné
Kód :
TRA82044-4-BLUE
9967,-Kč

Detailní popis

Vydejte se na expediční výpravu za dobrodružstvím s lehkým a hbitým RC modelem auta TRX-4 s detailní bezsponkovou karoserií Sport, vybavenou střešním nosičem s maketovými doplňky. Osvědčené šasi TRX-4 v edici High Trail je továrně vybaveno sadou vyššího zdvihu, která přidává navíc 2.5 cm světlé výšky. Díky tomu mohly být na model osazena větší kola 2.2". To dodává modelu nový agresivnější postoj a navíc je mnohem stabilnější a překoná náročnější terénní překážky.

Šedá verze bude k dispozici v průběhu září.

Karoserie modelu Sport je vybavena celou řadou maketových prvků, jako je například přední mřížka chladiče se světly, šnorchl, zrcátka, lemy blatníků a v neposlední řadě zadní nosič korby s příslušenstvím pro expediční jízdy. Pro rychlou a snadnou výměnu baterie je použit bez-sponkový systém karoserie. Karoserie se jednoduše zobáčky zacvakne do podběhů. Vše je doplněno velkými koly s barevnou maketou Beadlock kroužku, který kontrastuje s designem karoserie.

Model využívá špičkový podvozek TRX-4 s portálovými nápravami, jedno-rychlostní převodovkou a pevnými diferenciály. Již v základu je obsažen přední nárazník s přípravou pro naviják. Kromě funkčního navijáku lze model ještě dále vybavit multifunkčním osvětlením a širokou paletou dílů z příslušenství (naviják osvětlení i tuningové díly se prodávají samostatně). Právě špičková kvalita, široká paleta tuningových dílů a možnost postupného vylepšování dělá z modelu TRX-4 nejlepší expediční model na světe.

Přehled novinek
Vyšší světlá výška

Továrně instalovaná sada Long Arm Lift kit zvyšuje světlou výšku o 2.5 cm. To umožnilo použití větších kol 2.2” s pneumatikami Canyon Trail. S tímto vybavením bude RC model v terénu nepřekonatelný.

Bez-sponková karoserie

Nový systém uchycení karoserie pomocí zobáčků v podbězích kol zajišťuje rychlou a snadno výměnu baterie a vzhled karoserie neruší sponky. Demontáž karoserie provedete pouze zmáčknutím zobáčku a potáhnutím karoserie nahoru. Nasazení karoserie je ještě lehčí, stačí ji jen nasadit na šasi.

Detailní karoserie

Model je vybaven detailní karoserií s expedičním zadním nosičem, který obsahuje makety hasícího přístroje, kanystrů, lopaty, sekery a dvou trakčních desek.

Šasi modelu TRX-4

Šasi je postaveno z dvou ocelových profilů, které zabezpečují dostatečnou tuhost podvozku. Díky motoru, který je umístěného v přední části, je zabezpečeno dostatečné zatížení předních kol, takže model bez problému zvládne jízdu i v prudkých svazích. Akumulátoru je umístěn v ose šasi, takže je model přesně vyvážen a při jízdě se nenaklápí.

Nápravy

Šasi TRX-4 používá portálové nápravy s nápravovou převodovkou. Nápravová převodovka zvyšuje světlou výšku, snižuje namáhání převodovky, kardanových hřídelí a dále se snižuje torzní síla - model se méně naklápí.

Převodovka

Model TRX-4 je vybaven jedno-rychlostní převodovkou, poskytující ohromující sílu spolu s vysokým točivým momentem. Převodový stupeň odpovídá druhé rychlosti u TRX-4 s dvojstupňovou převodovkou. Součástí kompaktní převodovky je dvojitá třecí spojka, které přidává zvýšenou ochranu hnacímu ústrojí.

Diferenciály

Trvale uzavřené diferenciály tohoto lehkého modelu vždy přenesou maximální výkon na všechna kola bez proklouznutí, díky čemuž projedete i nejtěžším terénem.

Olejové tlumiče GTS

Čtyři olejem plněné tlumiče GTS jsou díky vyšší světlé výšce delší a poskytují ještě hladší tlumení a perfektní jízdní vlastnosti. Hliníková těla tlumičů jsou opatřena maticí, pro nastavení předpětí pružin. Maximální těsnost tlumiče kolem pístnice zajišťují speciální těsnící X-kroužky.

Kola 2.2"

Velké pneumatiky Canyon Trail z extra měkké směsi S1 jsou nalepeny na kolech o průměru 2.2" s barevným designovým Beadlock kroužkem. Unašeč kol má 12 mm.

Servo řízení

Řízení modelu zajišťuje digitální servo Traxxas 2075X high-torque, s momentem 9 kg.cm. Servo je vybaveno dvěma kuličkovými ložisky na hřídeli tisícihranu a kovovými převody pro maximální odolnost. Voděodolná* konstrukce.

Motor Titan 21T

Model pohání stejnosměrný motor Titan 21T 550. Motor poskytuje hladký chod již od nízkých otáček. Pro lepší chlazení je v motoru integrována vrtulka vhánějící vzduch k rotoru.

Stejnosměrný regulátor

Srdcem modelu Traxxas je stejnosměrný elektronický regulátor XL-5 HV. Regulátor je určen pro napájení 2-článkovým, nebo 3-článkovým LiPo akumulátorem. Model lze rovněž napájet i 6-7-článkovými NiMH akumulátory. Jednoduchá volba jízdních režimů a dalšího nastavení, pomocí tlačítka EZ-SET. Indikace stavu regulátoru LED diodou. LVD ochrana proti podvybití LiPo akumulátoru. Tepelná ochrana. Vodě-odolná* konstrukce.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jízdních režimů:

 1. Sport: Jízda vpřed, brzda a zpátečka
 2. Race: Jízda vpřed a brzda. Zpátečka není k dispozici
 3. Training: Jízda vpřed omezena na 50% výkon, brzda 100% a zpátečka omezena na 50%. tento režim je vhodný pro děti
 4. Trail: Jízda vpřed, brzda, zpátečka. Ovládání v blízkosti neutrálu je velmi jemné
 5. Crawl: Jízda vpřed, brzda v neutrálu a rovnou zpátečka.
Přijímač TQ

Tří-kanálový přijímač Traxxas TQ 2.4 GHz, zajišťuje bezpečné řízení bez výpadků. Snadné spárování jedním tlačítkem. Indikace stavu pomocí LED diody.

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení (aby model jel rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stav baterií ve vysílači je indikován LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení.

Vlastnosti
 • Lehký, hbitý model, připravený k jízdě
 • Detailně provedená bez-sponková karosérie
 • Vyšší světlá výška, díky továrně instalované sadě Long Arm Lift kit
 • Expediční zadní nosič korby s maketovým příslušenstvím
 • Větší kola 2.2" s pneumatikami Canyon Trail
 • Přední nárazník s přípravou pro naviják
 • Portálové nápravy s převodovkou
 • Červené kryty diferenciálů
 • Výkonný stejnosměrný motor Traxxas Titan 21T
 • Stejnosměrný elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV s speciálními režimy Trial a Crawl a režimem pro děti. Regulátor podporuje LiPo a NiMH akumulátory
 • Trvale uzavřené diferenciály
 • Jedno-rychlostní převodovka s dvojitou třecí spojkou
 • Zatáčení předních kol o 45° na obě strany
 • Optimalizovaná geometrie omezující bump-steer efektu (změně sbíhavosti kol v závislost na světlé výšce)
 • Dlouhá doba jízdy - s LiPo akumulátorem 11.1 V 5000 mA až 2 hodiny

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.


Charakteristika

Expediční RC model auta TRX-4 Sport v edici High Trail s vyšší světlou výškou, většími 2.2" koly a bez-sponkovou karoserií. Špičkový podvozek TRX-4 s portálovými nápravami, nárazník s přípravou pro naviják a zadní nosič korby s maketovým příslušenstvím.

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta TRX-4 s karoserií Sport a nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Titan 21T 550, regulátor XL-5 HV, servo řízení 2075X, 3-kanálový přijímač TQ. 2-kanálový vysílač TQ 2.4GHz. Sada nářadí (imbus 1.5, 2.0, 2.5 mm, křížový klíč), podrobný návod k použití CZ, manuál EN, DE, FR, SP.


Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta TRX-4 s karoserií Sport a nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Titan 21T 550, regulátor XL-5 HV, servo řízení 2075X, 3-kanálový přijímač TQ. 2-kanálový vysílač TQ 2.4GHz. Sada nářadí (imbus 1.5, 2.0, 2.5 mm, křížový klíč), podrobný návod k použití CZ, manuál EN, DE, FR, SP.


Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na 2 nebo 3 článkový LiPo akumulátor. Pro běžné ježdění plně dostačuje 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V). Pro provoz s vyšším rozsahem rychlostí lze použít 3 článkový LiPo akumulátor.

 • Pro běžné ježdění 2S LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pro běžné ježdění a maximální dobu jízdy 2S LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 7600 mAh
 • Pro náročné uživatele a vysoký rozsah rychlostí 3S LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 4000 mAh
Doporučené akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však mají nižší kapacitu a vyšší hmotnost, takže doba jízdy bude o něco kratší.

 • Pro běžné ježdění akumulátor NiMH 8.4 V 3000 mAh
 • Pro maximální dobu jízdy akumulátor NiMH 8.4 V 5000 mAh
Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. Více informací zde.

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu
LED osvětlení

Pro dech beroucí vzhled při večerních cestách za dobrodružství, doporučujeme model osadit originálním LED osvětlením. Osvětlení nejen výborně vypadá, ale i perfektně nasvítí cestu.

 • Osvětlení konstantní - Všechna LED světla tohoto osvětlení trvale svítí. Sadu je možné později upgradovat na Pro Scale.
 • Pro Scale multifunkční osvětlení - realistické funkce jako na skutečném autě (funkční brzdová a zpátečková světla, funkční směrovky a výstražná světla, nastavitelná intenzita světlometů).

Přehled osvětlení včetně možnosti doplnění dalších světel naleznete zde.

Naviják

Naviják je nedílnou součástí každého expedičního modelu, který Vás vytáhne z každého terénu. Originální naviják Traxxas je přesně, v měřítku navržen pro modely TRX. Naviják je řízen dálkovým ovladačem a vyvine tažnou sílu až 4.5 kg. Tento model TRX-4 Sport High Trail již obsahuje nárazník s přípravou pro naviják, pro instalaci navijáku není nutné měnit přední nárazník, jako u standardního modelu Sport.

Pásy Traxx do každého terénu

Nový pásový podvozek Traxx, dodá Vašemu autu na podvozku TRX-4 neobyčejný, dramatický vzhled a projedete s ním jakýmkoli terénem. Snadná instalace této tuningové sady pásů, přináší prakticky nezastavitelný upgrade síly a trakce.

Přívěs pro přepravu lodi

Pro stylovou přepravu lodi za vaším modelem auta doporučujeme třínápravový přívěs Traxxas Spartan/DCB M41. Pro další dávku realističnosti, lze přívěs dále vybavit volitelnou sadou osvětlení nebo elektrickým navijákem. Více informací v popisu u přívěsu.

Další příslušenství
Přepravní taška a batoh

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně ve sportovní tašce, nebo batohu Traxxas. Kromě hlavní velké kapsy pro model jsou k dispozici speciálně navržené boční kapsy pro baterie, nabíječ, nářadí apod.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Sady šroubů a ložisek

K modelu jsou dostupné exkluzivní kompletní sady šroubů a ložisek. Sady využijete při servisu modelu a jako tuning pro jízdu v mokrý podmínkách doporučujeme instalaci sady nerez. Kompletní přehled sad k modelům Traxxas naleznete v blogu.

 • Sada šroubů (černěné)
 • Sada šroubů (nerez)
 • Sada ložisek (standard)
 • Sada ložisek (nerez)
Doporučená tuningová serva, nutné při použití volitelných doplňků (zvýšení hmotnosti modelu)

Model TRX-4 jako jeden z nejvíce uživatelsky upravovaných modelů, často vlivem doplňků nabírá i 1-2 kg na hmotnosti. Při navýšení hmotnosti modelu je nutné použít silnější servo. U nově prodaných modelů TRX je již regulátor s výkonným spínaným zdrojem BEC a není nutné použít externí zdroj BEC pro silnější tunigová serva s proudovým odběrem do 5 A (krátkodobě).

Doporučená tuningová serva:

 • Traxxas servo 2270 16.9 kg.cm MG voděodolné
 • Traxxas servo 2250 24 kg.cm MG voděodolné
 • Traxxas servo 2255 29 kg.cm BL MG voděodolné, se střídavým motorem
 • Traxxas servo 2280 50 kg.cm BL MG voděodolné, se střídavým motorem
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Příslušenství

TOP

Nabíjecí kabel s banánky - Traxxas

dostupné
Kód: FO-LGL-CLTRX

TOP

Traxxas silikonová vazelína 5ml

dostupné
Kód: TRA1647

TOP

Traxxas bílá lithiová vazelína 5ml

dostupné
Kód: TRA5148

TOP

Traxxas nabíječ EZ-Peak Plus 40W

dostupné
Kód: TRA2970G

TOP

Traxxas nabíječ EZ-Peak Dual 2x50W

dostupné
Kód: TRA2972G

TOP

Traxxas silikonová vazelína 20ml

dostupné
Kód: TRA5041

TOP

Traxxas nabíječ EZ-Peak Live 100W

na dotaz
Kód: TRA2971G

TOP

Traxxas konverzní adaptér iD konektoru

dostupné
Kód: TRA2938X

TOP

Sada šroubů nerez: Traxxas TRX-4

dostupné
Kód: DYNH1004

TOP

Traxxas nůžky na karosérie rovné

na dotaz
Kód: TRA3431

TOP

Traxxas nůžky na karosérie zahnuté

dostupné
Kód: TRA3432

TOP

Traxxas trakční desky oranžové

na dotaz
Kód: TRA8121

TOP

Traxxas střešní nosič

dostupné
Kód: TRA8120

TOP

Traxxas tester LiPo akumulátorů

dostupné
Kód: TRA2968X

TOP

Traxxas rukojeť šroubováku velká

na dotaz
Kód: TRA8720

TOP

Traxxas stojánek na auta malý modrý

na dotaz
Kód: TRA8796-BLUE

TOP

Traxxas nabíječ EZ-Peak USB-C 40W

dostupné
Kód: TRA2985

TOP

Traxxas pracovní podložka 91x51cm

dostupné
Kód: TRA3426

TOP

Traxxas batoh 30x30x60cm (pro 1:10)

dostupné
Kód: TRA9916

TOP

Traxxas taška 30x30x75cm (pro 1:10)

dostupné
Kód: TRA9917

TOP

Traxxas sada nářadí

dostupné
Kód: TRA2748R

Náhradní díly

TOP

Traxxas trubička antény

dostupné
Kód: TRA1726

TOP

Traxxas podložka teflon 5x8x0.5mm (20)

dostupné
Kód: TRA1985

TOP

Traxxas čepice antény

dostupné
Kód: TRA1926

TOP

Traxxas kulový čep dlouhý (6)

dostupné
Kód: TRA2742

TOP

Traxxas dutý kulový čep (sada)

dostupné
Kód: TRA5355

TOP

Traxxas uložení tlumičů: Jato

na dotaz
Kód: TRA5529

TOP

Traxxas přijímač TQ 2.4GHz 3 kan.

dostupné
Kód: TRA6519

TOP

Traxxas vysílač TQ 2.4GHz 2 kan.

dostupné
Kód: TRA6516

TOP

Traxxas nástrčný klíč plast

dostupné
Kód: TRA5475

TOP

Traxxas silikonová vazelína 20ml

dostupné
Kód: TRA5041

TOP

Traxxas hever červený

dostupné
Kód: TRA8023

TOP

Traxxas krabička přijímače: TRX-4

na dotaz
Kód: TRA8224

TOP

Traxxas lože serva (Long Arm Lift Kit)

dostupné
Kód: TRA8141

TOP

Traxxas trakční desky oranžové

na dotaz
Kód: TRA8121

TOP

Traxxas ozubená kola převodovky

dostupné
Kód: TRA8285

TOP

Traxxas lože nárazníků: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8237

TOP

Traxxas samolepky: TRX-4 Sport

dostupné
Kód: TRA8113

TOP

Traxxas sloupky karosérie

na dotaz
Kód: TRA8115

TOP

Traxxas disk 2.2" TRX-4 Sport (2)

na dotaz
Kód: TRA8180

TOP

Traxxas hřídele převodovky: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8292

TOP

Traxxas hever černý

dostupné
Kód: TRA8023T

TOP

Traxxas čelní ozubené kolo 39T 32DP

dostupné
Kód: TRA8052

TOP

Traxxas servisní sada spojky: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8254

TOP

Traxxas hřídel kola (2): TRX-4

na dotaz
Kód: TRA8255

TOP

Traxxas skříň zadní nápravy: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8242

TOP

Traxxas deska motoru: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8290

TOP

Traxxas krabička převodovky: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8291

TOP

Traxxas díly tlumiče GTS (2)

dostupné
Kód: TRA8264

TOP

Traxxas kryt diferenciálu červený

dostupné
Kód: TRA8280R

TOP

Traxxas lože serva řízení: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8239

TOP

Traxxas kanystr červený (2)

dostupné
Kód: TRA8022

TOP

Traxxas lože baterie: TRX-4

dostupné
Kód: TRA8226

TOP

Traxxas maketové doplňky (černé)

dostupné
Kód: TRA8122-BLK

TOP

Traxxas trakční desky zelené

dostupné
Kód: TRA8121G

TOP

TOP

Traxxas čep se závitem 3x10mm (6)

dostupné
Kód: TRA8221

TOP

Traxxas sada šroubů (pro TRX-4)

dostupné
Kód: TRA8217

TOP

Traxxas bowden uzávěrky 185mm

dostupné
Kód: TRA9283

TOP

Traxxas servo 2065A voděodolné

dostupné
Kód: TRA2065A

TOP

Traxxas západka karosérie (2)

dostupné
Kód: TRA9216

TOP

Traxxas krabička serva: 2065A

na dotaz
Kód: TRA2063A

TOP

Traxxas převody serva: 2065A

dostupné
Kód: TRA2064A

TOP

Traxxas hasicí přístroj černý (2)

dostupné
Kód: TRA8422-BLK

TOP

Traxxas kryt diferenciálu zelený

dostupné
Kód: TRA8280-GRN

TOP

Traxxas karosérie TRX-4 Sport čirá

na dotaz
Kód: TRA8213

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace