UP100AC Plus 100W nabíječ s balancerem 12/220V


Výrobce :
ULTRA POWER
Sklad :
dostupné
Kód :
UP100ACPlus100W
1499,-Kč 1499,- Kč

Detailní popis

UP100AC Plus  100W je jasná volba pro rekreační a sportoví modeláře a byl konstruován se snahou poskytnout uživateli výkonný a snadno nastavitelný nabíječ. Díky svému výkonu a programovému vybavení  nabíječ  UP100AC Plus  100W umožňuje nabíjet  10A  a vybíjet  5A nově i  LiHV baterie a díky svému výkonu snadno nabije a vybije i ostatní druhy bateriií  (NiCd, NiMH, Li-poly, Li-ion, Li-Fe, Pb), navíc je vybaven vestavěným šestikanálovým balancerem¨s balančním výkonem 500mA/Cell, který zajišťuje velmi bezpečné a komfortní nabíjení lithiových akumulátorů. Samozřejmě nechybí zásuvka pro teplotní čidlo a PC link.

Optimalizovaný operační systém

Nabíječ UP100AC Plus je vybaven funkcí AUTO, která nastavuje proud v průběhu nabíjení či vybíjení. Zejména u lithiových akumulátorů může zabránit přebití, které by mohlo být příčinou výbuchu. Dokáže automaticky odpojit okruh a vydat výstražný signál, jakmile dojde k poruše. Všechny programy tohoto výrobku jsou zajištěny zdvojeným vedením a komunikací z důvodu maximalizace bezpečnosti a minimalizace problémů. Veškerá nastavení je možné uživatelsky upravit!

Vyvažování jednotlivých článků při vybíjení

Během vybíjení dokáže UP100AC Plus sledovat a vyvažovat napětí každého článku akumulátoru jednotlivě. Pokud se napětí některého článku odchýlí během procesu od běžných hodnot, objeví se chybové hlášení.

Přizpůsobení různým typům lithiových akumulátorů

Nabíječ UP100AC Plus je přizpůsoben různým typům lithiových akumulátorů, jako jsou LiPo, LiIon, LiFe a LiHV.

Rychlý a skladovací režim pro lithiové akumulátory

Účel nabíjení lithiových akumulátorů může být různý; při rychlém nabíjení se zkracuje doba nabíjení, zatímco při skladovacím režimu je sledováno výsledné napětí článků tak, aby se prodloužila životnost akumulátorů, když se nějakou dobu nepoužívají.

Opakované nabití/vybití

Obnovit a stimulovat činnost akumulátorů lze 1 až 5 násobným či průběžným procesem nabíjení>vybíjení nebo vybíjení>nabíjení.

Režim opakované špičky pro akumulátory NiMH/NiCD.

V režimu nabíjení s opakovanou napěťovou špičkou sleduje nabíječ pokles napětí automaticky jedenkrát, dvakrát nebo třikrát v řadě za sebou. To se hodí při ověřování plného nabití akumulátorové sady a pro kontrolu kvalitního rychlonabití akumulátoru.

Uložení/obnovení dat

Nabíječ dokáže uložit až 10 různých profilů nabíjení/vybíjení. Můžete uchovávat data týkající se nastavení programu průběžného nabíjení či vybíjení akumulátorové sady. Tato data lze kdykoliv obnovit bez opětovného nastavení.

Řízení výsledného napětí (TVC)

Nabíječ umožňuje upravit hodnotu výsledného napětí.

Měřák LiPo akumulátorových sad

Uživatel může zkontrolovat celkové napětí akumulátorové sady, nejvyšší a nejnižší napětí jednotlivých článků.

Maximální bezpečnost

Citlivost napěťové špičky (delta-peak) pro NiMH/NiCd akumulátorové sady: ukončení automatického programu nabíjení je řízeno náhlým poklesem napětí v průběhu nabíjení (delta-peak). Když napětí akumulátoru překročí hranici, proces nabíjení automaticky skončí.

Automatické omezení nabíjecího proudu

Při nabíjení NiMH či NiCd akumulátorových sad můžete nastavit horní hranici nabíjecího proudu. To se hodí v automatickém režimu nabíjení, když NiMH akumulátory mají nízkou impedanci a kapacitu.

Omezení kapacity

Kapacitu nabíjení lze vypočítat podle nárůstu proudu v průběhu času. Pokud nabíjená kapacita překročí stanovenou maximální hranici, proces se automaticky ukončí.

Teplotní práh*

Vnitřní chemické procesy v akumulátorech způsobují zvyšování teploty při nabíjení a vybíjení. Je-li dosažen stanovený teplotní práh, proces se ukončí.
*Tato funkce je k dispozici jen tehdy, připojíte-li teplotní sondu, která není součástí dodávky a je třeba zakoupit ji samostatně.

Omezení doby nabíjení a vybíjení

Můžete stanovit maximální dobu trvání procesu a předejít případnému vzniku závady.

Sada nabíječe obsahuje: nabíječ , napájecí kabel 220 V,  adaptér pro servisní konektory lithiových sad (2-6s) pro systémy  JST-XH, český návod.


Vstupní napětí: AC 100-240V / DC 11-18V
Nabíjecí výkon: max. 100W
Vybíjecí výkon: max. 10W
Rozsah nabíjecího proudu: 0.1-10A
Rozsah vybíjecího proudu: 0.1-5A
LiIo/LiPo/LiFe/LiHV: 1-6S
NiCd/NiMH: 1-15S
Pb: 2-20V (1-10S)
Váha: 430g
Rozměry: 135x95x61mm

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace