Jak-52 1542mm ARF VQ model


Výrobce :
VQ model
Sklad :
dostupné
Kód :
: VQA065
7242,-Kč

Detailní popis

Jakovlev Jak-52 (Як-52) je sovětský cvičný letoun, který poprvé vzlétl v roce 1976. V Rumunsku jej stále vyrábí společnost Aerostar, která získala výrobní práva na základě dohody v rámci dnes již zaniklé socialistické obchodní organizace RVHP.

Jak-52 byl původně navržen jako akrobatický cvičný letoun pro studenty sovětské výcvikové organizace DOSAAF, která cvičila jak civilní sportovní piloty, tak vojenské piloty. Od počátku roku 1990 a pádu Sovětského svazu bylo mnoho Jaků 52 exportováno na západ. Z přibližně 1 800 dosud vyrobených kusů většina nyní létá ve Spojených státech, Velké Británii, na Novém Zélandu, v Austrálii a dalších západních zemích.

RC polomaketa modelu Jak-52 o rozpětí 1540mm je určena k pohonu spalovacím nebo elektrickým motorem.  Lehká balsová, překližková  konstrukce s laminátovými doplňky  je potažena kvalitní potištěnou polyesterovou fólií. Součástí velké odnímací kabiny jsou maketové palubní přístroje a dva nabarvení piloti.

Trup modelu je klasické konstrukce v kombinaci balsa /lehká překližka a motorový kryt je laminátový. Serva, přijímač a pohonná baterie jsou uloženy v prostoru kabiny. Přístup k nim (a popř. k nádrži nebo pohonnému akumulátoru) umožňuje odnímatelná kabina v horní části trupu. Směrovka a výškovka je ovládána pomocí drátových táhel.

Dvoudílné křídlo s polosouměrným profilem  je spojené překližkovou spojkou.  Křidélka  jsou ovládána 2 nezávislými servy uloženými v obou křídlech..  

Ocasní plochy jsou rovněž klasické celobalsové konstrukce.

Stavebnice obsahuje: postavený a potažený trup, nastříkaný laminátový kryt motoru, hotové vzpěry křídel, postavená a potažená křídla a ocasní plochy,drátěný podvozek, sadu příslušenství, kola, kužel, samolepky,1x nabarvený pilot a obrázkový návod.NÁVOD
 

Rozpětí Délka Plocha Hmotnost Motor El. motor Baterie
1540mm 1117mm 50dm2 2200g 7,5- 12 ccm 600 W LiPol 4300/4 S

 

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace