E-flite F-14 Tomcat 0.76m BNF Basic


Výrobce :
E-Flite
Sklad :
dostupné
Kód :
EFL01450
7439,-Kč

Detailní popis

Kdo by neznal legendární stíhačku z filmu Top Gun, s Tomem Cruisem v titulní roli, Grumman F-14 Tomcat. S modelem E-flite® F-14 Tomcat Twin 40mm EDF (Electric Ducted Fan) si můžete užít skvělou zábavu i díky měnitelné geometrii křídla! Exkluzivní technologie AS3X® a SAFE® Select. Model se dodává pouze ve verzi BNF a je proto určen pouze pro provoz s kompatibilními vysílači Spektrum!

E-flite® F-14 Tomcat Twin 40mm EDF má kompaktní velikost pro převoz v kufru běžného auta. Funkční křídla s měnitelnou geometrií poskytují autentický zážitek, zatímco technologie AS3X® a SAFE® Select usnadňují pilotáž a létání! Grumman F-14 Tomcat byl vyvinut pro americké námořnictvo a poprvé byl nasazen v roce 1974 na palubě USS Enterprise, kde nahradil starší stroj McDonnell Douglas F-4 Phantom II. Tento model od E-flite vychází z varianty F-14D Super Tomcat a kamufláž vzdává hold letounům Strike Fighter Squadron 2 (VFA-2), známé také jako slavní „Bounty Hunters“. Během svého nasazení v letech 2002-2003 na poslední misi s Tomcaty, se VF-2 zúčastnila operace Irácká svoboda při průzkumných letech, vzdušné podpoře, CAP a úderných misích.

Model F-14 Tomcat Twin 40mm EDF má funkční křídla s proměnnou geometrií šípovitosti a poskytne tak autentický a jedinečný zážitek z létání. Je kompatibilní s oblíbenými bateriemi 4S 2200mAh a navíc je vybaven exkluzivními technologiemi AS3X® a volitelnou technologií SAFE® Select, díky nimž je létání snazší než s jakýkoli modelem Tomcat EDF dosud!

Výhoda verze modelu Bind-N-Fly®

Vlastníte již vysílač Spektrum™? Modely letadel Bind-N-Fly® (BNF) umožňují dostat se do vzduchu rychle a s nejlepším možným zážitkem z ovládání a mnohem snadněji než kdy předtím. Vybalíte je z krabice s nainstalovaným pohonem, servy a přijímačem Spektrum™ 2,4GHz, takže stačí jen spárovat přijímač s vašim vysílačem, nabít vaši baterii a pak už můžete letět!

Exkluzivní technologie

Elektronika přijímače je vybavena elektronickou stabilizací AS3X, která nabízí nejvyšší míru přesnosti a stabilizace za letu. Jde o zcela nový letový zážitek díky nejnovější technologii, která dokáže vodit model rovně jako po šňůře. Pokud chcete mít zajištěnou větší míru bezpečí, můžete aktivovat volitelnou technologii SAFE Select, která omezí maximální limity klonění a klopení. Aktivní je rovněž elektronická stabilita, při vrácení řídících pák vysílače do neutrálu se model srovná do vodorovného letu.

Možnost telemetrie

F-14 Tomcat Twin 40mm EDF je vybaven řídicí jednotkou včetně přijímače a regulátorů, které poskytují řadu telemetrických dat, souvisejících s energetickým systémem v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a dalších, kompatibilním vysílačům vybaveným Spektrum™ AirWare™. (včetně DX6e a 8e, DX6 G2/3 a 8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12™, iX20™ a dalších).

Vysoce výkonné EDF (dmychadla)

V modelu je nainstalována dvojice vysoce výkonných elektrických dmychadel 40 mm, jejichž rotory jsou poháněny střídavými motory. Toto nastavení systému dvojitého napájení je navrženo pro vynikající výkon s oblíbenými LiPol bateriemi 4S 2200mAh 30+C.

Řízení modelu

F-14 je řízen dvojicí plovoucích výškových kormidel, proto stačí k řízení pouze dvě lineární serva. Při seřízení vysílače je potřeba akceptovat nastavení, která jsou uvedena v manuálu. Přesné ovládání ocasních ploch spolu s funkčním 3-polohovým variabilním nastavením křídla, poskytuje autentický a jedinečný zážitek z létání s tímto originálním modelem.

Konfigurace podvozku

Přiložený pevný podvozek s řiditelným příďovým kolem můžete použít k pojíždění, vzletu a přistání na hladkém povrchu. Můžete jej ale pro větší rychlost a vertikální výkon demontovat, start provádět z ruky a přistávat na trávě. Start z ruky je možný pouze s křídlem, nastaveným pro největší rozpětí.

Odolná konstrukce

Konstrukce je z materiálu EPO, který umožňuje replikovat složité detaily a tvary a přitom je lehký a velmi odolný. Výsledkem je vynikající maketový vzhled, model se snadno udržuje a poskytuje ten nejlepší možný letový zážitek.

Jedinečné zbarvení

Hotová povrchová úprava s aplikovanými obtisky odpovídá známé letce VF-2 „Bounty Hunters“ amerického námořnictva. Model má znázorněnu celou řadu detailů povrchu a kabinu s figurkami pilotů.

Kompletně sestavený model

F-14 Tomcat Twin 40mm EDF je úplně sestaven a připraven k letu hned po vybalení z krabice! Nic není třeba lepit ani šroubovat. Je vybaven špičkovou technologií Spektrum™ 2,4GHz, stačí spárovat váš 6+ kanálový počítačový vysílač vybavený modulací DSMX®/DSM2®.

Montáž podvozku

Nohy podvozku jsou zasunuty v drážkách v trupu, proto jejich montáž či demontáž je dílem okamžiku. Příďová noha je řízena samostatným servem, proto je zcela nezávislá na řízení ostatních funkcí.

Odnímací kryt

K baterii se dostanete snadno díky rozměrnému krytu, který vám umožní mít přístup k celé přední části pod rozměrnou kabinou.

Vlastnosti modelu F-14 Tomcat Twin 40mm EDF
 • Replika jedné z nejznámějších stíhaček amerického námořního letectva
 • Funkční křídlo s proměnným 3-polohovým nastavením šípovitosti
 • Dvě dmychadla 40mm se střídavými motory 1820/6800Kv 6-P
 • Napětí baterie, proud, otáčky a další telemetrická data s kompatibilními vysílači Spektrum
 • Exkluzivní technologie SAFE Select®, která pomáhá předcházet nehodám a usnadňuje létání
 • Spektrum řídící jednotka AS3X/SAFE s telemetrií a špičkovou technologií DSMX®
 • Nainstalovaná serva pro ovládání ocasních ploch a nastavení šípovitosti křídla
 • Start a přistání na hladkém povrchu pomocí přiloženého podvozku a řiditelného příďového kola
 • Nainstalujte volitelnou baterii 4S 2200 mAh 30+C
 • Kompletně z výroby sestaveno a téměř připraveno k letu ihned po vybalení z krabice
 • Lehká, ale pevná a odolná konstrukce EPO
 • Hotová povrchová úprava letky VF-2 "Bounty Hunters"

Charakteristika

Kdo by neznal legendární stíhačku z filmu Top Gun, Grumman F-14 Tomcat. S modelem E-flite® F-14 Tomcat Twin 40mm EDF, si můžete užít skvělou zábavu i díky měnitelné geometrii křídla! Exkluzivní technologie AS3X® a SAFE® Select.

V balení je RC model letadla E-flite F-14 Tomcat 0.76m BNF Basic s nainstalovanými komponenty elektroniky: 2 ks Spektrum motor střídavý 1820 6800ot/V, Spektrum řídící jednotka, 2 ksSpektrum servo H2040T 2.9g, Spektrum servo lineární 2.3g, E-flite servopohon křídel 3-polohový. V balení je návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.


Obsah balení

V balení je RC model letadla E-flite F-14 Tomcat 0.76m BNF Basic s nainstalovanými komponenty elektroniky: 2 ks Spektrum motor střídavý 1820 6800ot/V, Spektrum řídící jednotka, 2 ksSpektrum servo H2040T 2.9g, Spektrum servo lineární 2.3g, E-flite servopohon křídel 3-polohový. V balení je návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.


Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu doporučujeme doplnit vysílač Spektrum a LiPol baterie 4S 2200mAh 30+C s kompatibilním nabíječem. Vysílač DXS nelze použít, vyžadovány jsou programovatelné vysílače s displejem DX, NX, iX.
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 4 články (14.8 V).

 • Proběžné létání LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 2200mAh 30C IC3 s technologií Smart
 • Akumulátor vyšší kvality 100C Spektrum Smart LiPo 14.8V 2200mAh 100C IC3 s technologií Smart
 • Akumulátor nové generace G2 Spektrum Smart G2 LiPo 14.8V 2200mAh 50C IC3 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 s jedním výstupem 1x 400W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Příslušenství

TOP

Spektrum konektor IC3 (pár)

dostupné
Kód: SPMXCA301

TOP

Spektrum konektor IC3 baterie (2)

na dotaz
Kód: SPMXCA302

TOP

Spektrum konektor IC3 přístroj (2)

na dotaz
Kód: SPMXCA303

TOP

Spektrum Smart Tester XBC100

dostupné
Kód: SPMXBC100

TOP

Spektrum DXs DSMX pouze vysílač

na dotaz
Kód: SPMR1010

TOP

Spektrum NX8 DSMX pouze vysílač

na dotaz
Kód: SPMR8200EU

TOP

Spektrum nabíječ Smart S2200 G2 2x200W AC

dostupné
Kód: SPMXC2010I

TOP

Spektrum nabíječ Smart S1400 G2 1x400W AC

dostupné
Kód: SPMXC2040I

TOP

Spektrum nabíječ Smart S155 G2 1x55W AC

dostupné
Kód: SPMXC2050I

TOP

Spektrum nabíječ Smart S2100 G2 2x100W AC

dostupné
Kód: SPMXC2000I

TOP

Spektrum nabíječ Smart S250 AC 2x50W

dostupné
Kód: SPMXC2060I

TOP

Spektrum DX8e DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR8105EU

TOP

Digitální otáčkoměr Micro

dostupné
Kód: HAN156

TOP

Konektor EC3 (2 páry)

dostupné
Kód: FO-FS-EC3/02

TOP

Nabíjecí kabel s banánky - EC3 přístroj

dostupné
Kód: FO-LGL-CLEC3

TOP

Suchý zip oboustraný šířky 20mm (50cm)

dostupné
Kód: GF-1471-001

TOP

Suchý zip samolepicí šířky 20mm (50cm)

na dotaz
Kód: GF-1470-001

TOP

Speed Epoxy II 4 min 28g

dostupné
Kód: DM-AD67

TOP

Modelcraft pilníky s rukojetí (sada 6ks)

dostupné
Kód: SH-PFL1006

TOP

Modelcraft kulové kladívko 28g

dostupné
Kód: SH-PHA1287/01

TOP

Modelcraft skalpel s rukojetí (3ks)

na dotaz
Kód: SH-PKN1007/3

TOP

Modelcraft řezací nůž s podložkou A6

dostupné
Kód: SH-PKN2008

TOP

Modelcraft sada 3 nožů s 13 čepelemi

dostupné
Kód: SH-PKN3305/S

TOP

Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada)

dostupné
Kód: SH-PPL6000

TOP

Modelcraft Torx šroubováky (sada 6ks)

dostupné
Kód: SH-PSD1603

TOP

Modelcraft imbus šroubováky (sada 6ks)

dostupné
Kód: SH-PSD1606

TOP

Modelcraft nerezové pinzety (sada 4ks)

dostupné
Kód: SH-PTW5000

TOP

Modelcraft svěrák 30mm

dostupné
Kód: SH-PVC7002

TOP

Modelcraft odlamovací nože (sada 3ks)

dostupné
Kód: SH-PKN1003

Náhradní díly

TOP

Spektrum servo H2040T 2.9g linear tail

na dotaz
Kód: SPMSH2040T

TOP

Spektrum motor střídavý 1820 6800ot/V

na dotaz
Kód: SPMXAM1600

TOP

E-flite trup: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01451

TOP

E-flite křídlo:F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01452

TOP

E-flite výškovka: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01453

TOP

E-flite směrovka: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01454

TOP

E-flite podvozek: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01455

TOP

E-flite kabina: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01456

TOP

E-flite sada táhel: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01457

TOP

E-flite gondola: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01458

TOP

E-flite samolepky: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01467

TOP

E-flite šroubky: F-14 Tomcat 0.76m

na dotaz
Kód: EFL01468

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace