Academy Roman Warship Circa B.C 50 (1:72)


Výrobce :
Academy
Sklad :
na dotaz
Kód :
AC-14207
539,-Kč

Detailní popis

Academy plastikový model lodě Roman Warship Circa B.C 50 v měřítku 1:72 ke slepení.

Informace o předloze:

Triréma byla římská loď. Její konstrukce vychází z řeckých triér. Pojmy triéra a triréma jsou proto často zaměňovány a v některých jazycích jsou oba typy lodí označovány stejným výrazem. Trirémy používaly tři řady vesel.

Triéra je typ řecké válečné lodi, který byl vyvinut na přelomu 4. a 5. století př. n. l. Lodi byly osazené jedním nebo dvěma stěžni s obdélníkovou plachtou a veslaři. Její délka se pohybovala od 25 do 40 metrů, šířka od 4 do 6 metrů a ponor mezi 0,9 až 1,5 metrem. Výtlak byl mezi 60 a 200 tunami. Jejich rychlost se v dnešní době odhaduje na 3 až 4,3 uzle, což je přibližně 6 až 8 km/h.

Základními konstrukčními prvky této lodi byl kýl, přední a zadní vaz. Na kýl se připevňovala žebra. Obšívka trupu se zhotovovala plaňkováním na sraz tzv. karvelovým způsobem. Příď i záď lodi byly zvýšeny, ohrazeny a kryty palubou. Střední část lodi byla původně bez paluby, později se sem umisťovaly lávky umožňující pohyb vojáků po lodi, nakonec byly lodě kryty palubou po celé délce. Příď byla vybavena klounem a byly zde umístěny jedna až dvě kotvy. Ty byly nejprve kamenné, později se zhotovovaly z olova a železa. Na zádi byl můstek sloužící ke spojení s břehem a dvě velká kormidelní vesla, na každém boku jedno.

Loď nesla jeden, výjimečně dva stěžně. Hlavní, upevněný v prostředku lodi, se ve většině případů dal sklápět směrem k zádi. To se provádělo především před bitvou, kdy loď poháněla pouze vesla. Druhý stěžeň byl v první třetině lodi a výrazně skloněný směrem k přídi. Na stěžních byly obdélníkové plachty sešité z pruhů lněného plátna. Bývaly bílé nebo purpurové, u válečných lodí často hnědé. Na plachtách byly často namalovány symboly jmen lodí.


Charakteristika

Academy plastikový model lodě Roman Warship Circa B.C 50 v měřítku 1:72 ke slepení.

Příslušenství

TOP

Revell lepidlo Contacta Professional 25g

dostupné
Kód: RVL39604

TOP

Revell štětec standard (velikost 1)

dostupné
Kód: RVL39643

TOP

Revell ředidlo Color Mix 100ml

na dotaz
Kód: RVL39612

TOP

Revell štětec standard (velikost 3)

dostupné
Kód: RVL39645

TOP

Revell ředidlo Aqua Color Mix 100ml

dostupné
Kód: RVL39621

TOP

Revell sada pinzet

na dotaz
Kód: RVL39063

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace