E-flite Viper 1.4m ARF Plus


Výrobce :
E-Flite
Sklad :
dostupné
Kód :
EFL17770
13599,-Kč

Detailní popis

Nejrychlejší RC model letadla od E-flite na dmychadlo, Viper Jet EDF o rozpětí 1,4m, má výborné letové vlastnosti, vychází z menší verze Viper 70mm EDF, konstrukce EPO, elektrický zatahovací podvozek, osvětlení, hotové zbarvení.

Viper Jet je známý akrobatický americký proudový letoun, který je často předlohou pro modelářské zpracování. E-flite si tuto předlohu zvolila pro svůj model na elektro dmychadlo 90mm. Konstrukce je osvědčená z velmi pevné a lehké vyztužené hmoty EPO. Nainstalována jsou digitální serva s kovovými převody, která ovládají všechna kormidla a vztlakové klapky. Baterie se vkládá pod rozměrný odnímací kryt s kabinou, ve které je figurka pilota.

Plnokrevný velký model E-flite Viper byl navržen pro vzhled a skvělé výkony stíhacího letadla, zároveň je stabilní a výborně ovladatelný jako sportovní dolnoplošník. Proto jej může řídit každý běžný pilot, aniž by měl předchozí zkušenosti u řízení jetů.

Jedinečný zážitek z letu velkého modelu tryskového letadla
Vybavení modelu ve verzi ARF

E-flite® Viper 90mm EDF Jet je dosud největší, nejlépe ovladatelný a nejsnadněji létající velký elektro model populárního proudového letadla! Je to jet, který létá velmi snadno a ovládá se jako sportovní letadlo - přesto je také schopen neuvěřitelné akrobacie a velmi vysoké rychlosti! Ale to, co jej skutečně odlišuje od ostatních, je to, jak je snadné s ním vzlétnout, létat a přistát, proto je NEJLEPŠÍ volbu pro váš první velký jet. Model nemá obsaženo 90mm dmychadlo, kompatibilní motor a regulátor, dále přijímač a baterii. Lehký, kompozitem vyztužený drak z EPO je z výroby dokončen v ikonickém designu Aircraft Studio Design. 8 nainstalovaných digitálních serv s kovovými převody s táhly vybavenými kulovými čepy a kormidly s hotovými závěsy, poskytují přesné ovládání při každé rychlosti. Viper má řízeny vztlakové klapky, LED přistávací a navigační světla a elektrický zatahovací podvozek s odpružením tlumícími rázy s nohami s vlečnými rameny na přídi a řízenou přední nohou, pro snadný start a přistání na trávě.

Výběr elektroniky a pohonu je na vás!

Verze ARF Plus je připravena k instalaci pohonné jednotky - dmychadla, motoru a regulátoru, podle vašeho výběru (prodává se samostatně). Připravte si vlastní dmychadlo 90mm, vhodný střídavý motor a regulátor. Je na vás, jak rychle poletíte.

Provozní funkční vlastnosti

Pro krátký vzlet a kratší přistání jsou nainstalovány vztlakové klapky, letové zážitky posouvá dále osvětlení modelu s navigačními a přistávacími světly a elektrický zatahovací podvozek s dvířky příďového podvozku a kryty na nohách podvozku.

Odpružené podvozkové nohy

Komplexní tlumicí systémy na přední noze a na hlavním podvozku pohlcují nerovnosti povrchů a proto lze bez obav přistát na travnatý povrch. Spolehlivé elektrické podvozky jsou vybaveny odolnými kovovými komponenty, řiditelné příďové kolo a hlavní nohy s velkým rozchodem nabízejí vynikající stabilitu a ovladatelnost při pojíždění.

Výborné letové vlastnosti

Viper nabízí neuvěřitelnou ovladatelnost v širokém rozsahu rychlostí a letových schopností. Od nízké rychlosti na přistání a průletů s nízkou rychlostí až po průlety vysokou rychlostí, poskytuje model neuvěřitelné výkony a akrobatické schopnosti, takže můžete provádět obří přemety, výkruty, nekonečný nožový let a další manévry téměř bez námahy.

Tuhá konstrukce draku

Kompozitní vyztužený drak EPO je lehký, ale zároveň velmi tuhý a odolný. 8 ks nainstalovaných digitálních serv s kovovými převody s táhly vybavenými kuličkovými čepy a kormidly s nainstalovanými závěsy, poskytují ostré a přesné ovládání v každé rychlosti.

Vlastnosti modelu Viper
 • Vysoce výkonný model EDF (Electric Ducted Fan)
 • Je ideální volbou pro první model jetu pro vynikající letové vlastnosti
 • Viper má skvělé akrobatické schopnosti a výkony
 • Extrémně široký rozsah výkonu a rychlosti
 • Funkční nainstalované klapky pro kratší vzlet a přistání
 • Rychlé a přesné nainstalované digitální serva (8 ks) s kovovými převody
 • Elektrický zatahovací 3-kolý podvozek s odpružením může startovat na i trávě
 • Snadné létání a přistání se vztlakovými klapkami
 • Velký a pohodlný vrchní kryt s kabinou, detaily kokpitu a pilotem
 • Odnímatelné kompozitní vyztužené křídlo a výškovka
 • Lehká, pevná a trvanlivá konstrukce EPO
 • Unikátní a vysoce viditelná povrchová úprava společností Aircraft Studio Design
 • Set neobsahuje dmychadlo, motor, regulátor, přijímač ani baterii

Charakteristika

Viper Jet EDF o rozpětí 1,4m, má výborné letové vlastnosti, vychází z menší verze Viper 70mm EDF, konstrukce EPO, elektrický zatahovací podvozek, osvětlení, hotové zbarvení. Nainstalováno je pouze 8 digitálních serv s kovovými převody a zatahovací podvozek, verze ARF.

V balení jsou hotové díly modelu letadla E-flite Viper s nainstalovanou elektronikou: 6x Spektrum servo A450 13g MG POS, 2x Spektrum servo A450 13g MG Rev, řídící jednotka hl. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF, řídící jednotka př. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.


Obsah balení

V balení jsou hotové díly modelu letadla E-flite Viper s nainstalovanou elektronikou: 6x Spektrum servo A450 13g MG POS, 2x Spektrum servo A450 13g MG Rev, řídící jednotka hl. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF, řídící jednotka př. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.


Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu doporučujeme doplnit kompatibilní 7+ kanálovou RC soupravu (vysílač + přijímač), kompatibilní střídavý motor, střídavý regulátor, dmychadlo 90mm, LiPol baterii, vhodný nabíječ a příslušenství.
Doporučené vysílače Spektrum pro náročné piloty

Pro ovládání větších a náročnějších modelů doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM vyšších řad:

 • 8-kanálový vysílač řady DX Spektrum NX8 DSMX s kompatibilitou Smart Technologie.
 • 10-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX10 DSMX s nejnovějšími trendy, hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB.
 • 14-kanálový vysílač řady iX Spektrum iX14 DSMX s barevným 4" dotykovým displejem s rozhraním Android 11 s češtinou, připojení WiFi, aplikace Spektrum AirWare™.
 • 20-kanálový vysílač řady iX Spektrum iX20 DSMX s velkým barevným 5" dotykovým displejem, rozhraním Android s češtinou a přepravním kufrem.
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22,2 V).

 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 4000mAh 30C IC5 s technologií Smart
 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 50C IC5 s technologií Smart
 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 s jedním výstupem 1x 400W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Příslušenství

TOP

Spektrum konektor IC5 (pár)

dostupné
Kód: SPMXCA502

TOP

Spektrum síťový zdroj 24V 16A 380W

dostupné
Kód: SPMXC10202I

TOP

Spektrum Smart Tester XBC100

dostupné
Kód: SPMXBC100

TOP

Spektrum iX20 DSMX pouze vysílač, kufr

dostupné
Kód: SPMR20100EU

TOP

Spektrum NX10 DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR10100EU

TOP

Spektrum nabíječ Smart S2200 G2 2x200W AC

dostupné
Kód: SPMXC2010I

TOP

Spektrum nabíječ Smart S1400 G2 1x400W AC

dostupné
Kód: SPMXC2040I

TOP

Spektrum iX20 SE DSMX pouze vysílač, kufr

dostupné
Kód: SPMR20110EU

TOP

Spektrum nabíječ Smart S2100 G2 2x100W AC

dostupné
Kód: SPMXC2000I

TOP

Spektrum iX14 DSMX pouze vysílač, kufr

dostupné
Kód: SPMR14000EU

TOP

Spektrum NX20 DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR20500EU

TOP

Digitální otáčkoměr Micro

dostupné
Kód: HAN156

TOP

Suchý zip oboustraný šířky 20mm (50cm)

dostupné
Kód: GF-1471-001

TOP

Suchý zip samolepicí šířky 20mm (50cm)

na dotaz
Kód: GF-1470-001

TOP

Speed Epoxy II 4 min 28g

dostupné
Kód: DM-AD67

Náhradní díly

TOP

Spektrum servo A450 13g MG POS

na dotaz
Kód: SPMSA450

TOP

Spektrum servo A450R 13g Digital MG REV

na dotaz
Kód: SPMSA450R

TOP

E-flite křídlo levé: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17774

TOP

E-flite křídlo pravé: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17776

TOP

E-flite trup: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17777

TOP

E-flite směrovka: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17778

TOP

E-flite výškovka: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17779

TOP

E-flite kabina: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17780

TOP

E-flite špice trupu: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17781

TOP

E-flite sada wingletů: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17782

TOP

E-flite sada táhel: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17783

TOP

E-flite sada pák řízení: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17784

TOP

E-flite sada kol: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17785

TOP

E-flite sada šroubků: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17786

TOP

E-flite spodní směrovky: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17787

TOP

E-flite samolepky: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17788

TOP

E-flite dvířka podvozku: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17789

TOP

E-flite pilot: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17792

TOP

E-flite dmychadlo 90mm 12-lopatek komplet

na dotaz
Kód: EFLA9012DF

TOP

TOP

E-flite rotor: dmychadlo 90mm 12-lopatek

na dotaz
Kód: EFLA9012R

TOP

E-flite příďová noha: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFLG361

TOP

E-flite hlavní noha (2): Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFLG362

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace