E-flite Viper 1.4m SAFE Select BNF Basic


Výrobce :
E-Flite
Sklad :
dostupné
Kód :
EFL17750
18999,-Kč

Detailní popis

Nejrychlejší RC model letadla od E-flite na dmychadlo, Viper Jet EDF o rozpětí 1,4m, má výborné letové vlastnosti, vychází z menší verze Viper 70mm EDF, je vybaven elektronikou Smart, konstrukce EPO, elektrický zatahovací podvozek, osvětlení, hotové zbarvení. Funkce S3X® a SAFE® Select.

Viper Jet je známý akrobatický americký proudový letoun, který je často předlohou pro modelářské zpracování. E-flite si tuto předlohu zvolila pro svůj model na elektro dmychadlo 90mm. Konstrukce je osvědčená z velmi pevné a lehké vyztužené hmoty EPO. Model má nainstalovány všechny komponenty. K pohonu bylo zvoleno 12-lopatkové dmychadlo se střídavým vysokootáčkovým motorem a regulátorem Spektrum™ Avian™ 130A, kompatibilním s 6S LiPol bateriemi (baterie nejsou obsaženy v balení). Nainstalována jsou digitální serva s kovovými převody, která ovládají všechna kormidla a vztlakové klapky. Baterie se vkládá pod rozměrný odnímací kryt s kabinou, ve které je i figurka pilota. Díky bezpečnostní ochraně letové obálky FASE Select, je model přístupný i méně zdatným pilotům.

Klíčové vlastnosti
 • Model s příjemnými vlastnostmi sportovního letadla a možnostmi akrobacie
 • Extrémně široký rozsah rychlostí, maximální rychlost až 190km/hod!
 • 12-listé 90mm dmychadlo pro vysokou rychlost a vertikální výkon
 • Nainstalovaný výkonný střídavý motor 6S 3670-1950 KV a regulátor 130A
 • Přijímač Spektrum™ AR637TA s telemetrií a špičkovou technologií DSMX®

Plnokrevný velký model E-flite Viper byl navržen pro vzhled a skvělé výkony stíhacího letadla, zároveň je stabilní a výborně ovladatelný jako sportovní dolnoplošník. Proto jej může řídit každý běžný pilot, aniž by měl předchozí zkušenosti u řízení jetů. Tomu skvěle napomáhá elektronické vybavení modelu, přijímač Spektrum je vybaven pečlivě vyladěnou 3-osou stabilizací AS3X a volitelnou ochranou letové obálky SAFE. Proto je stále snadné vzlétnout, létat a přistávat díky exkluzivní technologií AS3X® a volitelné technologii SAFE® Select, které jsou součástí Basic verze BNF®.

Jedinečný zážitek z letu velkého modelu tryskového letadla

E-flite® Viper 90mm EDF Jet je dosud nejvybavenější, nejlépe ovladatelný a nejsnadněji létající velký elektro model populárního proudového letadla! Je to jet, který létá velmi snadno a ovládá se jako sportovní letadlo - přesto je také schopen neuvěřitelné akrobacie a velmi vysoké rychlosti! Ale to, co jej skutečně odlišuje od ostatních, je to, jak je snadné s ním vzlétnout, létat a přistát, proto je NEJLEPŠÍ volbu pro váš první velký jet. Montáž je rychlá a jednoduchá bez nutnosti použití lepidla. Lehký, kompozitem vyztužený drak z EPO je z výroby dokončen v ikonickém designu Aircraft Studio Design. 8 nainstalovaných digitálních serv s kovovými převody s táhly vybavenými kulovými čepy a kormidly s hotovými závěsy, poskytují přesné ovládání při každé rychlosti. Viper má řízeny vztlakové klapky, LED přistávací a navigační světla a elektrický zatahovací podvozek s odpružením tlumícími rázy s nohami s vlečnými rameny na přídi a řízenou přední nohou, pro snadný start a přistání na trávě.

Vybavení modelu ve verzi BNF

Verze BNF® Basic obsahuje 12listý 90mm ventilátor, výkonný střídavý inrunner motor, kompatibilní s 6S LiPol bateriemi a regulátor 130A Avian™ Smart, který zajišťuje vysokou rychlost a tah, plus skvělý zvuk turbíny. S tímto pohonem je Viper 90mm schopen dosáhnout rychlosti letu až 190km/hod s LiPol bateriemi 6S 4000mAh až 7000mAh. Je rovněž vybaven přijímačem Spektrum™ AR637TA s exkluzivními technologiemi AS3X® a volitelně použitou technologií SAFE® Select. Při použití kompatibilních vysílačů, nainstalovaný přijímač a regulátor Smart dodávají údaje o napětí baterie, proudu, otáčky motoru a další telemetrická data v reálném čase - spolu s volitelným využitím reverzace motoru ke zkrácení dojezdu po přistání a pro další speciální schopnosti manipulace na zemi.

Technologie Smart™

Exkluzivní regulátor Spektrum™ Avian™ Smart poskytuje celou řadu telemetrických dat v reálném čase, včetně otáček motoru, odběru proudu, napětí letové baterie a dalších, prostřednictvím přijímače Smart AR637TA a kompatibilního vysílače Spektrum, vybaveného technologií Spektrum AirWare™ (DX6e, DX8e, DX6 G2/3, DX8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12, iX20 a dalších) během letu. Kromě toho lze využít volitelnou reverzaci otáček motoru a zkrátit dojezd při přistání (je nutný min. 7-kanálový vysílač).

Vysoce výkonný pohon EDF

12-listý 90mm rotor dmychadla, vysoce výkonný střídavý motor a 130A regulátor v kombinaci s vaší LiPol baterií 6S 4000–7000mAh 50C, poskytují skvělý vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvou na plyn. V trupu je dost prostoru pro umístění dvou baterií 6S 3200–5000 mAh, abyste je mohli provozovat paralelně a dosáhnout tak špičkového výkonu a doby letu.

Provozní funkční vlastnosti

Pro krátký vzlet a kratší přistání jsou nainstalovány vztlakové klapky, letové zážitky posouvá dále osvětlení modelu s navigačními a přistávacími světly, elektrický zatahovací podvozek má dvířka příďového podvozku, stejně jako kryty na nohách podvozku je lépe zakrytují v uzavřeném stavu.

Odpružené podvozkové nohy

Komplexní tlumicí systémy na přední noze a na hlavním podvozku pohlcují nerovnosti povrchů a proto lze bez obav přistát na travnatý povrch. Spolehlivé elektrické podvozky jsou vybaveny odolnými kovovými komponenty, řiditelné příďové kolo a hlavní nohy s velkým rozchodem nabízejí vynikající stabilitu a ovladatelnost při pojíždění.

Výborné letové vlastnosti

Viper nabízí neuvěřitelnou ovladatelnost v širokém rozsahu rychlostí a letové obálce. Od nízké rychlosti na přistání a průletů s nízkou rychlostí až po průlety rychlostí až 190 km/hod poskytuje model neuvěřitelné výkony a akrobatické schopnosti, takže můžete provádět obří přemety, výkruty, nekonečný nožový let a další manévry téměř bez námahy.

Tuhá konstrukce draku

Kompozitní vyztužený drak EPO je lehký, ale zároveň velmi tuhý a odolný. 8 ks nainstalovaných digitálních serv s kovovými převody s táhly vybavenými kuličkovými čepy a kormidly s nainstalovanými závěsy, poskytují ostré a přesné ovládání v každé rychlosti.

Snadná montáž

K montáži není potřeba žádné lepidlo a Viper můžete mít připravený k letu za kratší dobu, než je ho potřeba na nabití baterie! Výškovka a dvoudílné křídlo s hands-free připojením se našroubují na místo a mohou se snadno demontovat pro pohodlné skladování a přepravu. Model má exkluzivní a jedinečné vysoce atraktivní zbarvení od Aircraft Studio Design.

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Vlastnosti modelu Viper 90mm EDF
 • Vysoce výkonný model EDF (Electric Ducted Fan) s technologií SAFE Select
 • Je ideální volbou pro první model EDF, protože je kombinací kvalitní technologie a letových vlastností
 • Viper má skvělé akrobatické schopnosti a výkony
 • Extrémně široký rozsah výkonu a rychlosti, maximální rychlost až 190 km/hod!
 • 12-ti lopatkový 90 mm rotor dmychadla má vynikající účinnost
 • Regulátor Spektrum Avian Smart 130 A kompatibilní 6S LiPol
 • Vysokootáčkový střídavý motor 3670-1950 KV 6S kompatibilní s vnitřním rotorem
 • Funkční nainstalované klapky pro kratší vzlet a přistání
 • Rychlé a přesné nainstalované digitální serva (8 ks) s kovovými převody
 • Elektrický zatahovací 3-kolý podvozek s odpružením může startovat na i trávě
 • Přijímač Spektrum AR637TA s telemetrií v plném rozsahu a špičkovou technologií DSMX®
 • Snadné létání a přistání s volitelným použitím SAFE Select
 • Bezkonkurenční stabilizace a přesnost technologie AS3X pro hladší letový výkon
 • Pro LiPol baterii 22.2 V o kapacitě 4000 až 7000mAh, nebo až dvou paralelně spojených LiPo baterií 22.2 V 3200 - 5000 mAh
 • Pro montáž není potřeba žádné lepidlo
 • Velký a pohodlný vrchní kryt s kabinou, detaily kokpitu a pilotem
 • Odnímatelné kompozitní vyztužené křídlo a výškovka
 • Lehká, pevná a trvanlivá konstrukce EPO
 • Unikátní a skvěle viditelná povrchová úprava společností Aircraft Studio Design

Poznámka:Přijímač AR637TA neobsahuje barometrický senzor a konektor pro připojení doplňkového přijímače.


Charakteristika

Nejrychlejší RC model letadla od E-flite na dmychadlo, Viper Jet EDF o rozpětí 1,4m, má výborné letové vlastnosti, vychází z menší verze Viper 70mm EDF, je vybaven elektronikou Smart, konstrukce EPO, elektrický zatahovací podvozek, osvětlení, hotové zbarvení. Funkce AS3X a SAFE Select.

V balení jsou hotové díly modelu letadla E-flite Viper 1.4m EDF 90mm s nainstalovanou elektronikou: střídavý motor 3670 - 1950KV BL Inrunner 4-P, regulátor Avian 130A Brushless Smart ESC 6S, Spektrum přijímač AR637TA DSM2/DSMX 6CH AS3X s telemetrií, 6x Spektrum servo A450 13g MG POS, 2x Spektrum servo A450 13g MG Rev, řídící jednotka hl. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF, řídící jednotka př. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.


Obsah balení

V balení jsou hotové díly modelu letadla E-flite Viper 1.4m EDF 90mm s nainstalovanou elektronikou: střídavý motor 3670 - 1950KV BL Inrunner 4-P, regulátor Avian 130A Brushless Smart ESC 6S, Spektrum přijímač AR637TA DSM2/DSMX 6CH AS3X s telemetrií, 6x Spektrum servo A450 13g MG POS, 2x Spektrum servo A450 13g MG Rev, řídící jednotka hl. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF, řídící jednotka př. zatahovacího podvozku Viper 90mm EDF. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.


Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu doporučujeme doplnit kompatibilní 7+ kanálový vysílač Spektrum™ DSMX®/DSM2®, LiPol baterii 6S 22.2V 4000–7000mAh 50C s konektorem IC5/EC5, vhodný nabíječ a příslušenství:

Doporučené vysílače Spektrum pro náročné piloty

Pro ovládání větších a náročnějších modelů doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM vyšších řad:

 • 8-kanálový vysílač řady DX Spektrum NX8 DSMX s kompatibilitou Smart Technologie.
 • 10-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX10 DSMX s nejnovějšími trendy, hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB.
 • 14-kanálový vysílač řady iX Spektrum iX14 DSMX s barevným 4" dotykovým displejem s rozhraním Android 11 s češtinou, připojení WiFi, aplikace Spektrum AirWare™.
 • 20-kanálový vysílač řady iX Spektrum iX20 DSMX s velkým barevným 5" dotykovým displejem, rozhraním Android s češtinou a přepravním kufrem.
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22,2 V).

 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 4000mAh 30C IC5 s technologií Smart
 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 50C IC5 s technologií Smart
 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 s jedním výstupem 1x 400W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Příslušenství

TOP

Spektrum konektor IC5 (pár)

dostupné
Kód: SPMXCA502

TOP

Spektrum síťový zdroj 24V 16A 380W

dostupné
Kód: SPMXC10202I

TOP

Spektrum Smart Tester XBC100

dostupné
Kód: SPMXBC100

TOP

Spektrum iX20 DSMX pouze vysílač, kufr

dostupné
Kód: SPMR20100EU

TOP

Spektrum NX10 DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR10100EU

TOP

Spektrum nabíječ Smart S2200 G2 2x200W AC

dostupné
Kód: SPMXC2010I

TOP

Spektrum nabíječ Smart S1400 G2 1x400W AC

dostupné
Kód: SPMXC2040I

TOP

Spektrum iX20 SE DSMX pouze vysílač, kufr

dostupné
Kód: SPMR20110EU

TOP

Spektrum nabíječ Smart S2100 G2 2x100W AC

dostupné
Kód: SPMXC2000I

TOP

Spektrum iX14 DSMX pouze vysílač, kufr

na dotaz
Kód: SPMR14000EU

TOP

Spektrum NX20 DSMX pouze vysílač

dostupné
Kód: SPMR20500EU

TOP

Digitální otáčkoměr Micro

dostupné
Kód: HAN156

TOP

Suchý zip oboustraný šířky 20mm (50cm)

dostupné
Kód: GF-1471-001

TOP

Suchý zip samolepicí šířky 20mm (50cm)

na dotaz
Kód: GF-1470-001

TOP

Speed Epoxy II 4 min 28g

dostupné
Kód: DM-AD67

Náhradní díly

TOP

Spektrum servo A450 13g MG POS

na dotaz
Kód: SPMSA450

TOP

Spektrum servo A450R 13g Digital MG REV

dostupné
Kód: SPMSA450R

TOP

E-flite křídlo levé: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17774

TOP

E-flite křídlo pravé: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17776

TOP

E-flite trup: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17777

TOP

E-flite směrovka: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17778

TOP

E-flite výškovka: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17779

TOP

E-flite kabina: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17780

TOP

E-flite špice trupu: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17781

TOP

E-flite sada wingletů: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17782

TOP

E-flite sada táhel: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17783

TOP

E-flite sada pák řízení: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17784

TOP

E-flite sada kol: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17785

TOP

E-flite sada šroubků: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17786

TOP

E-flite spodní směrovky: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17787

TOP

E-flite samolepky: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17788

TOP

E-flite dvířka podvozku: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17789

TOP

E-flite pilot: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFL17792

TOP

E-flite dmychadlo 90mm 12-lopatek komplet

na dotaz
Kód: EFLA9012DF

TOP

TOP

E-flite rotor: dmychadlo 90mm 12-lopatek

na dotaz
Kód: EFLA9012R

TOP

E-flite příďová noha: Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFLG361

TOP

E-flite hlavní noha (2): Viper 1.4m

na dotaz
Kód: EFLG362

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace