E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m BNF Basic, plováky


Výrobce :
E-Flite
Sklad :
dostupné
Kód :
_OFF_EFL105250
8819,-Kč

Detailní popis

Turbo Timber Evolution je sportovní víceúčelový RC model letadla s rozpětím 1.5 m s nainstalovaným pohonem a elektronikou. Pohání jej střídavý motor 10BL 800Kv s regulátorem Spektrum Avian 60 A, kompatibilní s LiPol 3S-4S a díky této kombinaci je model schopen vzlétnout a přistát doslova na metru. Velká kola umožňují vzlet a přistání na trávě. V trupu je nainstalovaný přijímač Spektrum AR637TA se stabilizací AS3X a volitelným systémem SAFE pro začátečníky. Balení jako bonus obsahuje sadu plováků pro vzlet a přistání na vodní hladině! Nainstalované osvětlení.

Označení Timberu Evolution není náhodné, vývoj pokračuje v novém produktu, na kterém na první pohled zaujme odnímací kryt předního dílu kabiny, pod kterým se ukrývá rozměrný prostor, do kterého se vejdou baterie 3S 2200mAh až 4S 5000mAh. Co je méně viditelné ale velmi důležité, jsou pevnější úchyty podvozku, které účinněji tlumí rázy a namontovány jsou i velká kola s rozměrnými pneumatikami. Další novinkou je nový přijímač Spektrum AR637TA s telemetrií s plným dosahem a špičkovou technologií DSMX®, snadné je létání s inovativní a volitelně použitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select.

Vlastnosti RC modelu letadla Turbo Timber Evolution
 • Sportovní víceúčelový model s úžasnými vlastnostmi STOL
 • Rozměrný kryt na horní straně trupu pro pohonnou baterii až 4S 5000mAh
 • Funkční vztlakové klapky a volitelné sloty
 • Pevnější odpružený podvozek s velkými koly Tundra
 • Realistický EDO styl plováků se dvěma funkčními kormidly
 • Maketové LED osvětlení, přistávací, navigační a stroboskopická světla
 • Lehký a velmi odolný materiál Z-Foam, promyšlená konstrukce
 • AS3X® přijímač AR637TA s volitelnou technologií SAFE®
 • Regulátor Spektrum Avian 60A
 • Výkonný střídavý motor 10BL
 • Šest nainstalovaných digitálních mini serv s kovovými převody SA370
 • Model je kompatibilní s LiPol 3-4S
 • Rychlá a snadná montáž - není nutné lepidlo
 • Dvoudílné křídlo s uhlíkovou spojkou
 • K dispozici je i verze PNP, která neobsahuje přijímač
Exkluzivní technologie

RC letadlo Turbo Timber® Evolution 1,5 m je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. AS3X je 3-osá elektronická stabilizace pro eliminaci účinku větru a turbulencí, díky které se zdá, že letíte s mnohem větším letadlem. Volitelné použití funkce SAFE Select nabízí volbu limitu sklonu a úhlu náklonu, zároveň s automatickou samonivelací, kterou lze zapnout a vypnout pouhým přepnutím přepínače! Pokud nechcete používat funkci SAFE Select, jednoduše spárujete přijímač běžným způsobem a aktivní zůstane pouze 3-osé gyro AS3X.

Technologie SMART

Basic Turbo Timber® Evolution je vybaven exkluzivním regulátorem Spektrum™ SMART Avian™ 60A, který nabízí řadu telemetrických dat, souvisejících se systémem napájení v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a další prostřednictvím kompatibilních přijímačů Smart s telemetrií (jako je AR637TA nainstalovaný ve verzi BNF Basic) a vysílačů, vybavených Spektrum AirWare™ (včetně DX6e a 8e, DX6 G2/G3 a 8G2, DX9, NX6, NX8 a NX10, iX12, iX20) během letu. Je také vybaven reverzací motoru s volitelným využitím, která nabízí rychlé zabrzdění na zemi, zacouvání apod.

Plováky v balení

Pro příznivce hydroplánů, k provozu na vodních plochách, je v balení obsažen set plováků. Po krátké montáži si můžete užít létání nad hladinou jezer a rybníků. Díky vlastnostem STOL je start možný i tam, kde to většina modelů této velikosti již nezvládne. Silnější vyztužené úchyty v trupu a podvozek tlumící nárazy, vybavený nadměrnými koly a pneumatikami ve stylu tundra, pohlcují nerovnosti drsných povrchů a poskytují vynikající oporu. Součástí sady plováků jsou dvě kormidla pro bezpečné ovládání.

STOL (Short Takeoff and Landing)

Křídlo modelu letadla Turbo Timber® Evolution je navrženo pro vlastnosti STOL (krátký vzlet a přistání), proto má nainstalovány funkční štěrbinové vztlakové klapky, a v balení jsou i volitelné sloty na náběžnou hranu křídla pro ještě pomalejší let. Tyto vlastnosti, spolu s lehkou konstrukcí a výkonným střídavým motorem, umožňují odstartovat doslova na metru.

Výkonná střídavá pohonná jednotka

V modelu nainstalovaný střídavý pohon je vybaven regulátorem SMART Spektrum™ Avian™ 60A spolu se speciálně naladěným střídavým motorem a 3 listou vrtulí, které poskytují dostatek tahu s 3S LiPol baterií nebo vysoký výkon pro akrobacii s baterií LiPol 4S bez nutnosti jakýchkoli úprav nebo nastavení. Výhodou je vstup do trupu odklopením krytu nahoře před křídlem a větší prostor pro baterie, což umožňuje použití LiPol baterií od 3S 2200mAh, až do 4S 5000mAh, aby se bylo možné dosáhnout široké škály výkonů a doby letu.

Lehký a odolný drak modelu

Turbo Timber Evolution má kompozitní zesílenou konstrukci s dutým jádrem z tuhé pěnové hmoty EPO a uhlíkovými výztuhami, proto je model mimořádně lehký a přitom je zaručena vysoká strukturální tuhost a pevnost. Křídlo je vybaveno spolehlivými digitálními servy 9g s kovovým ozubením.

Osvětlení modelu nainstalováno

Model vypadá za letu jako živý, díky realistickým LED přistávacím, navigačním a stroboskopickým světlům, které jsou již nainstalovány a napájeny z letové baterie.

Snadná montáž

K montáži RC modelu letadla Turbo Timber není potřeba žádné lepidlo, protože montáž se provádí pouze několika šrouby, proto je Turbo připraven k letu v kratším čase, než je ho zapotřebí k nabití letové baterie. Dvoudílné křídlo usnadňuje přepravu a skladování.

Elektronika přijímače je vybavena elektronickou stabilizací AS3X, která nabízí nejvyšší míru přesnosti a stabilizace za letu. Jde o zcela nový letový zážitek díky nejnovější technologii, která dokáže vodit model rovně jako po šňůře. Mikroprocesor na základě informací z 3-osého gyroskopu neustále udržuje polohu letadla pomocí křidélek, směrovky a výškovky ve stejné orientaci do té doby, než dáte pomocí vysílače pokyn ke změně pozice modelu.

Pokud nejste příliš zkušený pilot nebo chcete mít zajištěnu větší míru bezpečí, anebo se nejdříve bezpečně seznámit s modelem, můžete aktivovat volitelnou technologii SAFE Select, která je integrována v přijímači. Nevyžaduje se žádné programování, jednoduše stačí spárovat přijímač se SAFE nebo bez něj a v případě volby SAFE si nastavíte podle návodu přepínač, kterým lze funkci vypínat a zapínat. Funkce SAFE zabezpečí letovou obálku tím, že omezí krajní letové limity klonění a klopení. Aktivní je rovněž elektronická stabilita, při vrácení řídících pák vysílače do neutrálu se model srovná do vodorovného letu.

 

Charakteristika

RC model letadla Turbo Timber Evolution je léty osvědčený víceúčelový stroj s vlastnostmi STOL. Balení obsahuje set plováků! Nový regulátor Avian, přijímač AR637TA, vkládání baterie shora, pevnější podvozek. Verze BNF Basic.

Balení obsahuje hotové díly RC modelu letadla E-Flite Turbo Timber Evolution BNF Basic s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý BL10 800ot/V, Spektrum Smart regulátor Avian 60A BL 3S-6S, 6ks Spektrum servo A370 9g MG a vrtulí. Nainstalovaný RC přijímač Spektrum AR637TA. Vztlakové klapky a sloty na náběžnou hranu křídla, podvozek. Součástí balení jsou rovněž E-flite plováky pro Timber 1.5m pro přistání na vodě. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Poznámka: Přijímač AR637TA který je v modelu a má nainstalováno nastavení pro Turbo Timber Evolution, se nedodává jako náhradní díl. Nahradit jej můžete Spektrum přijímačem AR637T DSM2/DSMX 6CH AS3X s telemetrií, který lze nastavit pomocí aplikace Spektrum Programmer.

 

Obsah balení

Balení obsahuje hotové díly RC modelu letadla E-Flite Turbo Timber Evolution BNF Basic s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý BL10 800ot/V, Spektrum Smart regulátor Avian 60A BL 3S-6S, 6ks Spektrum servo A370 9g MG a vrtulí. Nainstalovaný RC přijímač Spektrum AR637TA. Vztlakové klapky a sloty na náběžnou hranu křídla, podvozek. Součástí balení jsou rovněž E-flite plováky pro Timber 1.5m pro přistání na vodě. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Poznámka: Přijímač AR637TA který je v modelu a má nainstalováno nastavení pro Turbo Timber Evolution, se nedodává jako náhradní díl. Nahradit jej můžete Spektrum přijímačem AR637T DSM2/DSMX 6CH AS3X s telemetrií, který lze nastavit pomocí aplikace Spektrum Programmer.

 

Doporučujeme koupit

Sestavení modelu je díky hotovým dílům modelu s nainstalovanou elektronikou poměrně rychlé. K dokončení doporučujeme doplnit 6+ kanálový RC vysílač Spektrum DSMX®/DSM2® a pohonný LiPol akumulátor 2200- 4000mAh 3S 11,1V nebo 4S 14,8V s konektorem IC3/EC3 a vhodným LiPol nabíječem.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 nebo 4 články (11.1 V, 14.8 V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor Spektrum SMART 11.1 V 2200 mAh 30C IC3 s technologií Smart.
 • Pro delší lety LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 3200mAh 30C IC3.
 • Pro maximální výkon a akrobacii LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 2200mAh 50C IC3 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 s jedním výstupem 2x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace