YAK 11 71" 1,8M ARF WARBIRD "AIRRACE" "CZECHMATE"


Výrobce :
0
Sklad :
dostupné
Kód :
vk9750311
15190,-Kč

Detailní popis

ARF stavebnice sovětského rychlostního  letadla  YAK-11  klasické celobalsové konstrukce. YAK-11 je poháněn  benzínovým motorem 20 - 30 ccm nebo el. motor o výkonu 1500W,  napájený LiPo baterii  8 - 10S  4500mAh.   YAK-3U je ideálním modelem pro modeláře, který má již zkušenosti s jednoduššími modely a hodlá se pustit do létání se složitějšími maketami rychlých strojů s vyšším plošným zatížením. Celý model je  postaven vč. skvěle provedené povrchové úpravy. Kompletní   dokončení modelu je rychlé a snadné - samozřejmě, vzhledem k velikosti modelu a složitosti palubní elektroniky a mechanismů zatahovacího podvozku to není projekt pro začátečníky.

Trup je klasické konstrukce z balsy a překližky s odnímatelným laminátovým krytem motoru a průhledným krytem kabiny.  Prostor pro serva směrovky, výškovky a plynu se nachází v trupu nad křídlem; snadný přístup zajišťuje odnímatelná horní část trupu.

Dvoudílné křídlo s polosouměrným profilem je klasické konstrukce s balsovými žebry a tuhým potahem. Křídlo se nasouvá  na robustní duralovou trubkovou spojku. Křidélka jsou ovládána párem serv umístěných v křídle.
V křídle je zabudován odpružený mechanicky zatahovací podvozek, poziční světla a pro snadné přistávání  funkční štěrbynové vztlakové klapky.

Ocasní plochy jsou konstrukční se souměrným profilem a tuhým celobalsovým potahem kýlovky a vodorovného stabilizátoru.

Celý model je potažen  nažehlovací fólií , všechny laminátové díly jsou nastříkané barvami odolnými vůči účinkům paliva.

Podvozek je mechanicky zatahovací ostruhového typu s maketovými odpruženými hlavními nohami.

Pro ovládání modelu budete potřebovat nejméně sedmikanálovou RC soupravu, optimální je devítikanálová. Serva vyhoví standardní 3-4 kg.cm pro plyn, sytič, řízení ostruhy a přepouštěcí ventily podvozku; silná standardní s tahem 6-10 kg.cm pro kormidla a klapky. Vzhledem k počtu a síle použitých serv a velikosti modelu dbejte na dobře vyřešené napájení s akumulátory o dostatečné kapacitě s kabeláží o dostatečném průřezu.

Stavebnice obsahuje: postavený a nažehlovací fólií potažený trup, křídlo a ocasní plochy, nastříkaný laminátový kryt motoru, mechanicky zatahovací podvozek, kola, palivovou nádrž, vrtulový kužel, sadu příslušenství, kabinu  a obrázkový návod. 
Rozpětí Délka Plocha Letová hmotnost Motor El. motor Baterie
1800mm 1600mm 67dm2 5500g 20ccm 2000W 4500/8-10S

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace