Detailní popis

Tento neobvyklý letoun je klasické překližkové a balsové konstrukce potažený kvalitní polyesterovou fólií. Model SPAD S.XIII  je skvělá polomaketa, kterou rozhodně nenajdete na každém modelářském letišti a přitáhne  pozornost diváků.


SPAD S.XIII bylo francouzské dvouplošníkové stíhací letadlo z první světové války vyvinuté společností Société Pour L'Aviation et ses Dérivés (SPAD) z dříve velmi úspěšného SPAD S.VII. Byl to jeden z nejlepších stíhačů první světové  války a jeden z nejvíce vyrobených kusů. S letoun S.XIII létali slavní francouzští stíhací piloti jako Georges Guynemer a Rene Fonck a také italské eso Francesco Baracca. Mezi piloty letecké armády Spojených států, kteří létali na Spad XIII, patří Eddie Rickenbacker (přední americké eso s 26 potvrzenými vítězstvími) a Frank Luke (18 vítězství).

Trup modelu je klasické konstrukce v kombinaci balsa /lehká překližka, motorový kryt je laminátový. Serva, přijímač a pohonná baterie jsou uloženy v prostoru kokpitu. Výškovka je ovládána pomocí drátových táhel a směrovka lankovým náhonem. Součástí stavebnice jsou maketové výfuky, které lze připojit k výfuku spalovacího motoru (propojení výfuku s motorem  není součástí stavebnice).

Dvoudílné spodní a třídílné horní křídlo s polosouměrným profilem  nasouvanými  na laminátové trubkové spojky je klasické celobalsové konstrukce. Křidélka jsou ovládána nezávislými servy uloženými v obou křídlech.

Ocasní plochy jsou rovněž klasické celobalsové konstrukce.

Stavebnice obsahuje: postavený a potažený trup, nastříkaný laminátový  kryt motoru, hotové vzpěry křídel, postavená a potažená křídla a ocasní plochy, svařený ocelový  podvozek, sadu příslušenství, kola, samolepky a obrázkový návod.
Stavebnice neobsahuje  pilota a makety kulometů.

Návod
Video
 

Rozpětí Délka Plocha Let. hmotnost Motor El. motor Baterie
1727mm  1300mm 71,4dm2  5900g 15 - 20ccm 900W 4500/6 - 8S

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace