UP100AC Touch nabíječ 12/220V 100W


Výrobce :
ULTRA POWER
Sklad :
dostupné
Kód :
UP100ACTouch2/220V100W
2199,-Kč 2199,- Kč

Detailní popis

 

Univerzální nabíječ UP100AC Touch Charger  12/220V 100W  s grafickým dotykovým displejem  a mimořádným  výkonem až  100W - 10A,vybíjecím proudem 5A, velkým balančním proudem až 500mA/Cell,  dokáže rychle nabít a vybít  LiIo/LiPo/LiFe/LiHV: 1-6S, NiCd/NiMH: 1-15S, Pb: 2-20V (1-10S). Přehledný displej a snadná obsluha při programování.
 

Technické údaje UP100AC Touch

Vstupní napětí střídavé 100–240 V
stejnosměrné 11,0–18,0 V
Nabíjecí výkon Max. 100 W
Vybíjecí výkon Max. 10 W
Nabíjecí proud 0,1–10,0 A
Vybíjecí proud 0,1–5,0 A
Počet článků LiPo/LiFe/LiIo/LiHV 2–6 sériově
Počet článků NiCd/NiMH 1–15 článků
Napětí Pb akumulátoru 2–20 V (1–10 článků)
Hmotnost 0,44 kg
Rozměry 135x95x61 mm


Sada nabíječe obsahuje: nabíječ , napájecí kabel 220 V,  adaptér pro servisní konektory lithiových sad (2-6s) pro systémy  JST-XH, nabíjecí kabel, kvalitní český návod. 

Optimalizovaný operační systém

Nabíječ UP100AC Touch je vybaven funkcí AUTO, která nastavuje proud v průběhu nabíjení či vybíjení. Zejména u lithiových akumulátorů může zabránit přebití, které by mohlo být příčinou výbuchu. Dokáže automaticky odpojit okruh a vydat výstražný signál, jakmile dojde k poruše. Všechny programy tohoto výrobku jsou zajištěny zdvojeným vedením a komunikací z důvodu maximalizace bezpečnosti a minimalizace problémů. Veškerá nastavení je možné uživatelsky upravit!

Vyvažování jednotlivých článků při vybíjení

Během vybíjení dokáže UP100AC Touch sledovat a vyvažovat napětí každého článku akumulátoru jednotlivě. Pokud se napětí některého článku odchýlí během procesu od běžných hodnot, objeví se chybové hlášení.

Přizpůsobení různým typům lithiových akumulátorů

Nabíječ UP100AC Touch je přizpůsoben různým typům lithiových akumulátorů, jako jsou LiPo, LiIon, LiFe a LiHV.

Rychlý a skladovací režim pro lithiové akumulátory

Účel nabíjení lithiových akumulátorů může být různý; při rychlém nabíjení se zkracuje doba nabíjení, zatímco při skladovacím režimu je sledováno výsledné napětí článků tak, aby se prodloužila životnost akumulátorů, když se nějakou dobu nepoužívají.

Opakované nabití/vybití

Obnovit a stimulovat činnost akumulátorů lze 1 až 5 násobným či průběžným procesem nabíjení>vybíjení nebo vybíjení>nabíjení.

Režim opakované špičky pro akumulátory NiMH/NiCD.

V režimu nabíjení s opakovanou napěťovou špičkou sleduje nabíječ pokles napětí automaticky jedenkrát, dvakrát nebo třikrát v řadě za sebou. To se hodí při ověřování plného nabití akumulátorové sady a pro kontrolu kvalitního rychlonabití akumulátoru.

Uložení/obnovení dat

Nabíječ dokáže uložit až 10 různých profilů nabíjení/vybíjení. Můžete uchovávat data týkající se nastavení programu průběžného nabíjení či vybíjení akumulátorové sady. Tato data lze kdykoliv obnovit bez opětovného nastavení.

Řízení výsledného napětí (TVC)

Nabíječ umožňuje upravit hodnotu výsledného napětí.

Měřák LiPo akumulátorových sad

Uživatel může zkontrolovat celkové napětí akumulátorové sady, nejvyšší a nejnižší napětí jednotlivých článků.

Maximální bezpečnost

Citlivost napěťové špičky (delta-peak) pro NiMH/NiCd akumulátorové sady: ukončení automatického programu nabíjení je řízeno náhlým poklesem napětí v průběhu nabíjení (delta-peak). Když napětí akumulátoru překročí hranici, proces nabíjení automaticky skončí.

Automatické omezení nabíjecího proudu

Při nabíjení NiMH či NiCd akumulátorových sad můžete nastavit horní hranici nabíjecího proudu. To se hodí v automatickém režimu nabíjení, když NiMH akumulátory mají nízkou impedanci a kapacitu.

Omezení kapacity

Kapacitu nabíjení lze vypočítat podle nárůstu proudu v průběhu času. Pokud nabíjená kapacita překročí stanovenou maximální hranici, proces se automaticky ukončí.

Teplotní práh*

Vnitřní chemické procesy v akumulátorech způsobují zvyšování teploty při nabíjení a vybíjení. Je-li dosažen stanovený teplotní práh, proces se ukončí.
*Tato funkce je k dispozici jen tehdy, připojíte-li teplotní sondu, která není součástí dodávky a je třeba zakoupit ji samostatně.

Omezení doby nabíjení a vybíjení

Můžete stanovit maximální dobu trvání procesu a předejít případnému vzniku závady.


 

Programování nabíječe

 

1.   Tlačítka, který mi se vybírá typ akumulátoru – zvolte typ akumulátoru, jaký chcete nabíjet.
2.   SYSTEM – Nastavení systému nabíječe, bezpečnostních parametrů a parametrů nabíjení.
3.   PROGRAM – Zde je možné uložit až 6 sad parametrů (profilů) nabíjení/vybíjení.
4.             Měření akumulátoru – Můžete zkontrolovat celkové napětí akumulátoru, nejvyšší a nejnižší napětí článků a napětí jednotlivých článků. U niklových a olověných akumulátorů lze změřit celkové


Sledování průběhu nabíjení
Měření  LI/XX baterií

Nastavení parametrů nabíječe
 

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace