UP B6 Mini 60W V2 nabíječ s balancerem


Výrobce :
ULTRA POWER
Sklad :
dostupné
Kód :
UP-B6 mini
650,-Kč 650,- Kč

Detailní popis

Nabíječ UP B6 Mini  60W je jasná volba pro rekreační uživatele a byl konstruován se snahou poskytnout vše potřebné pro nabíjení a vybíjení  "pod jednou střechou"  UP B6 Mini  60W umožňuje nabíjet  a vybíjet nově LiHV baterie a díky svému výkonu snadno nabije a vybije i statní druhy bateriií  (NiCd, NiMH, Li-poly, Li-ion, Li-Fe, Pb), navíc je vybaven vestavěným šestikanálovým balancerem¨s balančním výkonem 200mAh, který zajišťuje velmi bezpečné a komfortní nabíjení lithiových akumulátorů. Samozřejmě nechybí zásuvka pro teplotní čidlo a PC link. 
 Optimalizovaný operační systém
Nabíječ UP-B6 je vybaven funkcí AUTO, která nastavuje proud v průběhu nabíjení či vybíjení. Zejména u lithiových akumulátorů může zabránit přebití, které by mohlo být příčinou výbuchu. Dokáže automaticky odpojit okruh a vydat výstražný signál, jakmile dojde k poruše. Všechny programy tohoto výrobku jsou zajištěny zdvojeným vedením a komunikací z důvodu maximalizace bezpečnosti a minimalizace problémů. Veškerá nastavení je možné uživatelsky upravit!

Vestavěný nezávislý balancer lithiových článků
Nabíječ UP-B6 je vybaven vyvažovacím prvkem (balancerem) napětí jednotlivých článků akumulátoru. Nabíjení je možné provádět i bez připojení vnějšího balanceru.

Vyvažování jednotlivých článků při vybíjení
Během vybíjení dokáže UP-B6 sledovat a vyvažovat napětí každého článku akumulátoru jednotlivě. Pokud se napětí některého článku odchýlí během procesu od běžných hodnot, objeví se chybové hlášení.

Přizpůsobení různým typům lithiových akumulátorů
Nabíječ UP-B6 se dokáže přizpůsobit různým typům lithiových akumulátorových sad, jako jsou LiPo, LiIon, LiFe a nová generace LiHV.
LCD

Rychlý a skladovací režim pro lithiové akumulátory
Účel nabíjení lithiových akumulátorů může být různý; při rychlém nabíjení s zkracuje doba nabíjení, zatímco při skladovacím režimu je sledováno výsledné napětí článků tak, aby se prodloužila životnost akumulátorů, když se nějakou dobu nepoužívají.

Opakované nabití/vybití
Obnovit a stimulovat činnost akumulátorů lze 1 až 5 násobným či průběžným procesem nabíjení>vybíjení nebo vybíjení>nabíjení.

Režim opakované špičky pro akumulátory NiMH/NiCD.
V režimu nabíjení s opakovanou napěťovou špičkou sleduje nabíječ pokles napětí automaticky jedenkrát, dvakrát nebo třikrát v řadě za sebou. To se hodí při ověřování plného nabití akumulátorové sady a pro kontrolu kvalitního rychlonabití akumulátoru.

Uložení/obnovení dat
Nabíječ dokáže uložit až 10 různých profilů nabíjení/vybíjení. Můžete uchovávat data týkající se nastavení programu průběžného nabíjení či vybíjení akumulátorové sady. Tato data lze kdykoliv obnovit bez opětovného nastavení.

Řízení výsledného napětí (TVC)
Nabíječ umožňuje upravit hodnotu výsledného napětí.

Měřák LiPo akumulátorových sad
Uživatel může zkontrolovat celkové napětí akumulátorové sady, nejvyšší a nejnižší napětí jednotlivých článků.

Maximální bezpečnost
Citlivost napěťové špičky (delta-peak) pro NiMH/NiCd akumulátorové sady: ukončení automatického programu nabíjení je řízeno náhlým poklesem napětí v průběhu nabíjení (delta-peak). Když napětí akumulátoru překročí hranici, proces nabíjení automaticky skončí.

Automatické omezení nabíjecího proudu
Při nabíjení NiMH či NiCd akumulátorových sad můžete nastavit horní hranici nabíjecího proudu. To se hodí v automatickém režimu nabíjení, když NiMH akumulátory mají nízkou impedanci a kapacitu.

Omezení kapacity
Kapacitu nabíjení lze vypočítat podle nárůstu proudu v průběhu času. Pokud nabíjená kapacita překročí stanovenou maximální hranici, proces se automaticky ukončí.

Teplotní práh*
Vnitřní chemické procesy v akumulátorech způsobují zvyšování teploty při nabíjení a vybíjení. Je-li dosažen stanovený teplotní práh, proces se ukončí. *Tato funkce je k dispozici jen tehdy, připojíte-li teplotní sondu, která není součástí dodávky a je třeba zakoupit ji samostatně.

Omezení doby nabíjení a vybíjení
Můžete stanovit maximální dobu trvání procesu a předejít případnému vzniku závady. 

Schéma programování nabíječe

 
Technické údaje UP-B6 mini

 
Vstupní napětí stejnosměrné 11,0 – 18,0 V
Nabíjecí výkon Max. 60 W
Vybíjecí výkon Max. 5 W
Rozsah nabíjecího proudu 0,1–6,0 A
Rozsah vybíjecího proudu 0,1~2,0 A
Počet článků LiPo/LiFe/LiIo/LiHV 2~6 sériově
Počet článků NiCd/NiMH 1~15 článků
Napětí Pb akumulátoru 2~20 V (1–10 článků)
Proudový odběr při vyvažování LiPo 200 mAh/článek
Hmotnost 170 g
Rozměry 103x80x34 mm


Sada nabíječe obsahuje: nabíječ , český návod.

Příslušenství

Náhradní díly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc. Další informace